Новини / Рослинництво     05 травня 2023 14:22

Група “Агротрейд” вперше посіяла технічні коноплі


Цього року Група “Агротрейд” вводить в посівну структуру нову культуру – технічні коноплі.

Про це пише сайт agropravda.com.

“Для нас це новий досвід, до якого ми ретельно готувалися. Їздили вчитися, опановували різні підходи, технології та рішення. Планували сіяти коноплі ще два роки тому, але вирішили не починати нову культуру в кризовий рік, а далі в плани втрутилась війна”, – розповів директор агропромислового департаменту Групи “Агротрейд” Олександр Овсяник.

Для посіву технічних конопель компанія отримала спеціальну ліцензію і працює з українськими виробниками насіння.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нашою основною задачею на цей рік є отримання досвіду роботи з цієї культурою, знайти правильні схеми захисту і вирощування, а також масштабувати цей проєкт. Для цього ми розділили посівну площу на 27 ділянок випробувань гербіцидного захисту. Будемо шукати кращий, досліджувати його ефективність і вплив на врожайність культури. Коноплі плануємо вирощувати по двох напрямках: це збір насіння на зерно та трести для переробки. Попередньо маємо плани реалізації і одного, і іншого, адже сьогодні у Європі розвинений ринок переробки самого волокна, багато підприємств зацікавлені в сировині, наприклад, для конопляної олії. В Україні ж у зв’язку з війною зараз цей напрямок не дуже ефективно розвивається, але віримо, що після перемоги ця галузь буде конкурентною, а ми при цьому вже матимемо повне розуміння, як виростити найкращий врожай коноплі”, — сказав пан Овсяник.

Довідка. Група АГРОТРЕЙД — вертикально інтегрований холдинг агропромислового циклу: виробництво, зберігання, перероблення та торгівля сільськогосподарською продукцією. Заснований в 1998 році. Холдинг обробляє 70,5 тис. га землі в Чернігівській, Сумській, Полтавській та Харківській областях. Профільні культури — соняшник, кукурудза, озима пшениця, соя, ріпак. Група володіє мережею елеваторів загальною місткістю одночасного зберігання 570 тис. т.

Нагадаємо, ворожбянський елеватор Групи “АГРОТРЕЙД” може повноцінно працювати навіть в умовах відключення світла. Це стало можливим завдяки генератору, який нещодавно встановлений на підприємстві.

План заготівлі елеваторів Групи АГРОТРЕЙД виконаний на 87%. Так, станом на середину березня 2023 зерносховища агрохолдингу прийняли 425 тисяч тонн зерна.

Влітку 2022 року про труднощі, з якими проходили роботи на полях, розчарування в постачальниках, героїзм співробітників та ризик втратити поля назавжди, розповів директор агропромислового департаменту Групи АГРОТРЕЙД Олександр Овсяник.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також