Новини / Ринок землі     21 лютого 2020 10:57

Голосування за ринок землі у ВР: 6-й день розгляду поправок ОНЛАЙН

Верховна Рада на сьогоднішньому засіданні продовжує розгляд законопроєкту № 2178-10 про ринок землі. До нього подано понад 4000 поправок. У ході пленарного засідання 7-8 лютого під блокування трибуни (на фото) Рада встигла розглянути лише 216 поправок.

Розгляд питаання про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення розпочали 7-8 лютого, і після перерви поновили 18 лютого.

Оновлено 14.00. 21 лютого. Під час засідання Верховної Ради, яке відбулося 21 лютого, депутати закінчили засідання на розгляді 1505 правки, поданої до законопроєкту про ринок землі.

Оновлено, 21 лютого. Сьогодні, 21 лютого, Верховна Рада розглядає питання 6-й день. Станом на 20 лютого парламент розглянув 1040 правок. Більшість поправок були внесені депутатами із фракцій “Батьківщина” та “Опозиційна платформа – За життя”. Разом з тим, автори не наполянали на голосуванні понад 200 поправок.

Розгляд питання про ринок землі розпочнеться після звіту уряду та інформації МОЗ про заходи запобігання коронавірусу.

За ходом пленарного засідання слідкуйте у нашій текстовій трансляції – ми повідомлятимемо про найважливіші моменти.


Оновлено об 11.25 19 лютого

У Верховній Раді України розглянули перші 500 поправок до законопроекту про ринок землі, з яких жодна не була врахована, передає кореспондент УНН.

Жодна з 500 правок  до законопроєкту №2178-10 про відкриття ринку сільськогосподарських земель в Україні не була підтримана народними депутатами.

Оновлено о 9.40 19 лютого:

Із 10-ї години ранку середи, 19 лютого, Верховна Рада України має продовжити розгляд правок, поданих до проєкту Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”.

Розгляд правок передбачений порядком денним роботи ВР на сьогодні.

Оновлено 18 лютого:

До перерви, яку оголосили о 12.00, ВР проголосувала 288 поправку. Усі поправки, які ставилися на голосування, були відхилені за пропозицією аграрного комітету.

Коментуючи журналістам хід голосування у парламенті, голова фракції«Слуга народу» Давид Арахамія зазначив, що для розгляду поправок до законопроєкту про ринок землі, необхідно кілька місяців роботи ВР.

Оновлено, 17.00 Після невеликої перерви о 12.30 Рада продовжила розгляд законопроєкту про ринок землі, відхиляючи всі поправки. Так само – і на вечірньому засіданні, яке розпочалося з 16.00. Станом на 16.57 розглянуто 408 поправок. Жодна в ході сьогоднішнього пленарного засідання не ухвалена.

Нагадаємо, парламент розпочав розгляд законопроєкту 7-8 лютого, а потім взяв перерву. Пленарні засідання 7-8 лютого проходили під акції протесту проти відкриття ринку землі, які відбувалися біля будівлі парламенту.

У самій сесійній залі розгляду питання перешкоджали фракції «Батьківщина» та ОПЗЖ – противники земельної реформи блокували трибуну.

Читайте: Законопроєкт про ринок землі: основні положення

Опозиція наполягає на розгляді кожної поправки окремо, що й відбувалося в ході пленарного засідання. У результаті з 216 поправок Рада ухвалила лише одну – про земельний сервітут, яка має слугувати захистом від рейдерських посягань. Поправка зобов’язує власників і користувачів земельних ділянок усіх форм власності, які розташовані в масиві земель сільськогосподарського призначення, надавати право сервітуту для проходу (проїзду) іншим власникам і користувачам земельних ділянок на належній їм території.

Про хід голосування та події у ВР 7-8 лютого Landlord писав більш докладно у текстовій трансляції.

Читайте також