Новини / Політика     07 лютого 2020 13:22

Голосування за ринок землі ОНЛАЙН

7 лютого Парламент має голосувати законопроєкт про відкриття ринку землі, але перед тим нардепи мають розглянути низку правок. Під Верховною Радою проходять акції протесту проти зняття мораторію на продаж землі.

7 лютого.

13.16. Депутати розпочали пленарне засідання об 10.00. До першої години вдалося проголосувати за низку правок, однак жодна з них не знайшла підтримки в залі. Нагадаємо, 6 лютого народні обранці розглянули лише 184 правки із 4 тис.

6 лютого

Прапори політичних партій та громадських рухів – ВО “Батьківщина”, “Свобода”, Національного корпусу, Асоціації фермерів та землевласників. Видно слогани від представників різних регіонів: Київщини, Сумщини, Черкащини, Харківщини та інших.

Читайте: За і проти ринку землі: під Радою відбуваються два мітинги

У грудні людей на мітингах було більше, зазначає кореспондент 24 каналу. Правоохоронців під Радою також менше, ніж на грудневих мітингах. Нинішня акція проходить спокійніше. Депутати збираються на засідання, мітингувальники їх фотографують. Розгляд поправок до законопроєкту про ринок землі заплановано як четверте питання порядку денного.

Під час підготовки законопроєкт №2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення” отримав понад чотири тисячі поправок і пропозицій від народних депутатів.

Протести проти ринку землі

Протести під Верховною Радою проти ухвалення законопроєкту про запровадження ринку землі

Geplaatst door 24 Канал op Woensdag 5 februari 2020

Триває брифінг Всеукраїнської Аграрної ради. Її голова Андрій Дикий каже: загалом ринок землі підтримують, утім він має відбуватися поетапно, передає 5 канал.

Зокрема, спочатку купувати землю мають фізичні особи в не більше 500 гектарів, вже пізніше ринок землі можна відкрити юридичним особам, утім не більше 5000 гектарів. Люди, зі свого боку, кажуть, що стоятимуть до кінця.

До Верховної Ради прибув Президент України Володимир Зеленський. Депутатська фракція «Слуга народу» проводить у конференцзалі парламенту засідання за його участю.

Оновлено. У фракції “Слуга народу” достатньо голосів на підтримку законопроекту про ринок землі, але працювати доведеться всю ніч, заявляє голова фракції Давид Арахамія, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Говорили, що це важливе голосування. Сьогодні ми заходимо в ринок землі. Це – партійна програма, наша обіцянка звільнити від кріпацтва 7 мільйонів українців, які володіють своєю землею. І про це ми говорили”, – розповів Арахамія журналістам після засідання фракції за участю президента Володимира Зеленського.

Він також повідомив, що на фракції провели сигнальне голосування. “У нас є голоси, досить. Більше ніж 226”, – зазначив Арахамія.

Депутат повідомив, що на пленарному засіданні буде запропоновано розглядати питання порядку денного сьогодні до їх повного завершення.

“Зараз будемо голосувати. Хочемо проголосувати до вичерпання питань. Це означає, скільки ми зможемо витримати, стільки й сидітимемо. Я вас запрошую, беріть з собою їжу. Працюватимемо всю ніч. Має же цей парламент хоч одну ніч попрацювати?”, – зазначив Давид Арахамія.

У свою чергу перший заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко в коментарі кореспонденту “Інтерфакс-Україна” також підтвердив, що більшість фракції погодилися підтримати законопроект №2078-10 “Про обіг земель сільськогосподарського призначення”.

“Сьогодні планується розгляд питання щодо ринку землі, і президент ще раз озвучив нашу спільну ідеологічну позицію та закликав депутатів підтримати цей важливий законопроект”, – розповів Корнієнко.

Оновлено. Голова Верховної Ради Дмитро Разумков відкрив ранкове засідання парламенту в четвер після чого одразу оголосив перерву на 30 хвилин на прохання двох фракцій.

Відразу після відкриття спікер повідомив, що йому надійшла заява про перерву на 30 хвилин від фракції “Батьківщина” і депутатської групи “За майбутнє”.

“Надійшла заява від двох фракцій з проханням перерви, і тут є прохання зібрати голів фракцій в кабінеті Голови Верховної Ради України. Будь ласка. Перерва – 30 хвилин”, – сказав Разумков.

13.30: Трибуна ВР  була тимчасово заблокована через питання про ринок землі: спочатку Юлія Тимошенко сіла на місце спікера, потім відбулися сутички біля трибуни між деякими депутатами. Представники фракції ОПЗЖ на чолі з Вадимом Рабіновичем блокували трибуну.

Станом на 13.30 Рада працює, депутати виступають щодо питання ринку землі. Представники фракцій висловлюють свою позицію.

13.38. Депутати розглядають правки. ОПЗЖ наполягає на проведенні референдуму.

14.00. Ранкове засіданні закрите. Депутаты встигли розглянути лише 15 поправок. Стефанчук оголосив закритим ранкове засідання. Вечірнє повинне розпочатися в 16.00.

16.00 Після перерви Рада продовжила розгляд законопроєкту про ринок землі. Стефанчук веде засідання. Біля трибуни скупчення депутатів. Позафракційний депутат Сергій Рудик заявив, що у залі до перерви буди присутні люди, які зі зброєю хотіли змусити голосувати за законопоєкт. Рудик послався на фото, які депутат Максим Саврасов виклав у Фейсбуку. Сам Саврасов написав, що це охоронці зі зброєю. Вони з’явилися під час блокування трибуни. Ось ці фото Саврасова.

16.40. Рада продовжує розгляд правок. Поки що всі пропозиції відхиляють за пропозицією аграрного комітету.

Тим часом стало відомо, що протести проти ринку землі йдуть не лише під ВР. На Волині протестувальники перекрили трасу неподалік від міжнародного автомобільного пункту пропуску «Устилуг-Зосін».

Міністр розвитку економіки та сільського господарства Тимофій Милованов на своїй сторінці у Фейсбуку закликав підтримати земельну реформу.

“Виступати проти відкриття ринку землі сьогодні можуть тільки популісти, які насправді не турбуються ані про землю, ані про фермерів та селян”, – написав він.

 

19.30.  Перший заступник голови ВР Руслан Стефанчук закрив вечірнє засідання. Депутати встигли розглянути 184 поправки.  Розглд законопроєкту про ринов землі продовжать завтра, 7 лютого.

Landlord раніше повідомляв, що акції протесту в різних формах проти запуски ринку землі періодично відбуваються як під стінами Верховної Ради України, так і в регіонах.

Проєкт закону про ринок землі, зокрема, передбачає, що купувати землю сільськогосподарського призначення зможуть лише українці, а концентрація її в одних руках становитиме до 10 тис. га.

При цьому розрахунок за землю має бути виключно безготівковий із перевіркою походження коштів. Також пропонується заборонити купувати землю у 50-кілометровій зоні від кордону та зафіксувати мінімальну ціну на земельну ділянку, причому банки зможуть лише брати землю в заставу, тоді як частина коштів від продажу земель державної та комунальної власності піде на створення Фонду розвитку сільських територій.

7 лютого 

Розглід поправок до законопроєкту розпочався післі години запитань до уряду і тривав недовго. ВР перенесла розгляд поправок до законопроєкту про ринок землі в другому читанні на наступне засідання. встигли розглянути 216 поправок з понад 4000.

Читайте також