Новини / Рослинництво     14 серпня 2020 11:01

Глобальне виробництво пшениці скоротиться на 3,7 млн тон – USDA

Зниження виробництва відбудеться за рахунок меншого валового збоу культури у Європейському Союзі і Казахстані. Для України прогноз USDA залишається оптимістичним

Світове виробництво пшениці у 2020/2021 маркетинговому році скоротиться на 3,7 млн тон внаслідок зменшення валового збору культури у ЄС. Про це йдеться у черговому серпневому звіті міністерства сільського господарства США (USDA).

Аналітики USDA вважають, що виробництво пшениці у Європейському Союзі буде на 4 млн тон меншим за попередній сільськогосподарський сезон, що, у цілому, збігається з оцінками, які зроблені у самому ЄС (насамперед, мова про зниження виробництва у Франції до 30 млн тон).

Також очікується, що меншим на 1 млн тон буде врожай у Казахстані – на рівні 12,5 млн тон, а на експорт у 2020/2021 середньоазійська країна запропонує 6,3 млн тон пшениці (попередня, липнева, оцінка – 7,1 млн тон). Також приблизно на 1 млн тон зберуть менше пшениці у Турції.

Ці втрати валового збору на глобальному ринку будуть частково компенсовані збільшенням виробництва культури у РФ – на 1,5 млн тон (до 78 млн тон) і Бразилії – на 1,1 млн тон (до 6,8 млн тон).

Читайте: Фермери Одещини опинились перед загрозою повного банкрутства 

Також у USDA прогнозують, що валовий збір пшениці в Україні у цьому сезоні становитиме 27 млн тон (прогноз збільшено на 0,5 млн тон), а на експорт Україна запропонує, на думку американських фахівців, 18 млн тон пшениці (проти оцінки у 17,5 млн тон, яка була зроблена місяць тому).

Щоправда, така цифра оцінки експорту суперечить пронозу квоти на експорт пшениці, яка була оприлюднена цього тижня міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – 17,2 млн тон (очікується, що саме ця цифра буде запропонована для укладання меморандуму між міністерством і учасниками ринку).

При цьому, як зазначають у USDA, коливання виробництва і пропозиції пшениці будуть відбуватися у умовах глобального скорочення споживання цього виду зерна і зростання кінцевих запасів на 2 млн тон – до 316 млн тон. Тому не слід очікувати і помітних цінових коливань на пшеницю на світовому ринку. Додамо, що за інформацією компанії Agrіtel, станом на кінець поточного тижня, ціни на українську пшеницю у чорноморських портах на умовах FOB склали $200-202 за 1 тону.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що квоту на експорт пшениці з України зменшено на 3 млн тон.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також