Новини / Трейдинг     11 серпня 2020 11:10

Квоту на експорт пшениці у новому сезоні зменшено на 3 млн тон

Прогнозний баланс ринку зернових на 2020/2021 маркетинговий рік передбачає встановлення експортної квоти на пшеницю на рівні 17,2 млн тон

На поточний 2020/2021 маркетинговий рік буде встановлено експортну квоту на пшеницю у розмірі 17,2 млн тон. Про це на своїй сторінці Facebook повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

За його словами, прогнозний баланс ринку зернових, що передбачає експорт пшениці у вказаному об’ємі, було представлено на спільній нараді міністерства с профільними асоціаціями. Саме цей розмір і буде запропоновано до підписання відповідного меморандуму з зернотрейдерами.

Таким чином, у порівнянні з 2019/2021 маркетинговим роком, розмір експортної квоти на пшеницю знижено рівно на 3 млн тон. У минулому сільськогосподарському сезоні, відповідно до меморандуму між урядом і учасниками ринку, граничний експорт культури було встановлено у 20,2 млн тон. У реальності квота була незначно перевищена – за даними інформаційно-аналітичного порталу АПК України, за підсумками маркетингового року, було відвантажено за кордон 20,522 млн тон.

Читайте: Нормативна грошова оцінка сільгоспземлі буде переглянута 

Зменшення квоти пояснюється негативним прогнозом щодо валового збору зернових у 2020 році, який зробило мінекономіки – очікується заниження у порівнянні з минулим роком на 9-13%.

Наразі, станом на 10 серпня, з України вже було експортовано 1,879 млн тон пшениці нового врожаю, що на 249 тис тон менше, ніж було на аналогічну дату минулого року.

Додамо, що пронози зернових у бік зменшення зроблені і в ЄС. Так, минулого тижня міністерство сільського господарства Франції оновило свою оцінку врожаю – виробництво пшениці у країні оцінюється менш ніж у 30 млн т.

Нагадаємо, що раніше Landlord повідомляв про те, що за першу декаду серпня з України експортовано майже 1 млн зерна.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також