Новини    27 січня 2018 14:34

Голова Ради НБУ: Збільшення облікової ставки не сприятиме ефективному зменшенню інфляції


Різке збільшення облікової ставки Національним банком України з 14,5% до 16% може створити умови для гальмування темпів зростання ВВП та не сприятиме ефективному зменшенню інфляції. Про це заявив Голова ради НБУ Богдан Данилишин на своїй сторінці у Facebook.

За його прогнозами, таке рішення потягне за собою підвищення інших ставок, в тому числі за депозитними сертифікатами, що в свою чергу, збільшить процентні витрати НБУ за цими сертифікатами та нижчий прибуток, що підлягає перерахуванню до Державного бюджету України.

«Таким чином, спроби правління НБУ стримати інфляцію за допомогою чергового підвищення облікової ставки може привести до комплексу негативних наслідків, серед яких два найбільш значущі: гальмування економічного зростання через зниження попиту на кредити підприємствами реального сектора економіки, зростання споживчих цін через трансляцію підвищення витрат на сплату відсотків за банківськими кредитами в оптові і роздрібні ціни», – зазначив Данилишин.

Глава Ради НБУ наголосив, що перевищення прогнозу інфляції в 2017 році в значній мірі обумовлено зростанням цін на продовольчі товари на 18,3%. Також на прискорення інфляції вплинули підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, скасування держрегулювання цін, підвищення мінімальної зарплати в 2 рази, різке збільшення експорту м’ясо-молочної продукції, а також ослаблення гривні і зростання цін на нафту в кінці року.

«Більшість наведених факторів зростання споживчих цін знаходиться поза межами впливу НБУ. При таких умовах дієвість чисто монетарних інструментів щодо зниження інфляції обмежена, а чергове збільшення облікової ставки НБУ в нинішніх умовах є спірним рішенням», – підкреслив Данилишин.

Можливими негативним наслідком чергового підвищення облікової ставки можуть стати подальше підвищення темпів інфляції через те підвищення процентних ставок по кредитах, яке призведе до збільшення оптових і роздрібних цін.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...