Новини    12 вересня 2022 18:22

Франція та Румунія спростять експорт українського зерна

Париж співпрацюватиме в розробці проєкту, спрямованого на підвищення ефективності порту Галац, обладнання прикордонних пунктів на півночі Румунії

Франція та Румунія підпишуть угоду про полегшення експорту зернових з України. Угоду планують підписати вже 12 вересня, повідомив міністр транспорту Франції Клеман Бон, передає usm.

“Я підпишу угоду з Румунією, яка дозволить Україні постачати ще більше зерна до Європи та країн, що розвиваються, зокрема середземноморських країн, які потребують його для продовольства”, — зазначив Бон. За його словами, угода охоплює експорт сухопутним, морським і річковим транспортом.

Згідно з франко-румунською угодою, Париж співпрацюватиме в розробці проєкту, спрямованого на підвищення ефективності порту Галац, обладнання прикордонних пунктів на півночі Румунії, максимального використання зернових контейнерів, розміщених у порту Констанца, а також збільшення пропускної здатності там і в Сулінському каналі.

Франція також забезпечить фінансування початкової технічної експертизи та співпрацюватиме з Бухарестом для визначення майбутніх обсягів фінансування.

Нагадаємо, упродовж місяця роботи “зернового коридору” Україна експортувала ним 1, 5 млн т, з них 60,5 тис. т — за продовольчою програмою ООН. Загальний же експорт сільськогосподарської продукції у серпні становив близько 4 млн т.

Навіть під час повномасштабної війни Україна спроможна забезпечити постачання зернових культур до Європейського Союзу, країни якого потерпають від посухи.
ETC Terminal (Холм, Польща) в серпні 2022 року подвоїв обсяги перевалки зерна до 10 тис. тонн на добу. Цього вдалося досягти завдяки введенню в експлуатацію нової перевантажувальної машини потужністю 500 тонн на годину.

Сербська експедиторська компанія Panšped готова сприяти українським експортерам в налагодженні логістичного маршруту транспортування продукції з України до морського порту Бар у Чорногорії.

На залізничній станції Чоп почав роботу логістичний хаб з широкими та вузькими коліями по перевалці будь-якої сільськогосподарської продукції та продуктів перероблення.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...