Новини    02 вересня 2022 09:01

Експорт українського зерна: в Мінагро озвучили підсумки серпня та прогнози на вересень

За місяць роботи зернового коридору Україна відвантажила 60,5 тис. т пшениці у рамках Всесвітньо продовольчої програми ООН

Упродовж місяця роботи “зернового коридору” Україна експортувала ним 1, 5 млн т, з них 60,5 тис. т — за продовольчою програмою ООН. Загальний же експорт сільськогосподарської продукції у серпні становив близько 4 млн т. Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики і продовольства України.

Цьогорічні серпневі обсяги експорту зерна у півтора раза менші за торішній показник, коли експортувалося 6 млн т зерна. Утім, в Мінагрополітики зазначають, що є позитивна динаміка. За словами першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького, Україна в умовах війни може збільшувати темпи експорту до 1 млн тонн щомісяця. У вересні прогнозовані обсяги експорту очікуються на рівні 5 млн т.

“Ми впевнено рухаємося до відновлення довоєнних показників експорту. Можливість експортувати є критично необхідною для українського аграрного сектору. Для внутрішнього споживання використовується 25-30% сільськогосподарської продукції. Близько 70% йде на експорт, щоб нагодувати сотні мільйонів людей у світі”, — зазначив Тарас Висоцький.

Зокрема, за місяць роботи зернового коридору Україна відвантажила 60,5 тис. т пшениці у рамках Всесвітньо продовольчої програми ООН. Це продовольство призначене для Ефіопії (Африка) та Ємену (Азія). В останньому, згідно із даними ООН, 16 млн людей потерпає від голоду.

Довідка. “Зерновий коридор” запрацював з 1 серпня, коли перше судно з українським продовольством, а саме з 26 тис. т кукурудзи, вийшло з Одеського порту. Частка України у глобальній торгівлі кукурудзою становить 16%, пшеницею – 11% і 15% ячменем у поточному маркетинговому році.

Нагадаємо, адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер заявила, що Україна та США працюють над “планом Б” відносно експорту українського зерна з країни після нападу росії на Одеський порт.

Навіть під час повномасштабної війни Україна спроможна забезпечити постачання зернових культур до Європейського Союзу, країни якого потерпають від посухи.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...