Новини    24 квітня 2023 18:18

Франція допоможе Україні відновити залізницю

Стабільне транспортне сполучення та мобільність — це те, над чим працює Україна спільно з французькими партнерами з початку повномасштабного вторгнення

22 квітня віце-прем’єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков провів перемовини з Уповноваженим Міністром з питань транспорту при Міністерстві екологічної трансформації та розвитку територій Франції Клєманом Боном та Спеціальним уповноваженим Президента Франції з питань допомоги та відновлення України П’єром Ельброном.

В межах зустрічі підписали Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством відновлення України та Уповноваженим Міністром з питань транспорту при Міністерстві екологічної трансформації та розвитку територій Французької Республіки щодо співпраці у сфері транспорту, передає пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Стабільне транспортне сполучення та мобільність — це те, над чим ми спільно з французькими партнерами працюємо з початку повномасштабного вторгнення. Зокрема, наприкінці минулого року Франція надала нам 3 мости для відновлення автомобільного сполучення. Тепер вони працюють у звільнених громадах Чернігівської області. У найближчих планах посилення співпраці у забезпеченні України мостами та підтримки Укрзалізниці. Вже є домовленості про постачання рейок та оновлення локомотивного парку. Окрім цього, опрацьовуємо участь французьких партнерів у відбудові та підтримці української аеронавігації, — зазначив Кубраков.

Меморандум передбачає співпрацю щодо оцінки завданої шкоди та відновлення українських транспортних систем, з акцентом на перехід до екологічної  низьковуглецевої мобільності.

Зокрема, Франція надаватиме експертну підтримку та сприятиме участю французьких компаній у відбудові України.

Співпраця охоплюватиме сфери залізниці, громадського міського транспорту, мультимодальних перевезень та логістики, повітряного та морського транспорту, дорожнього господарства, а також питання розвитку екологічно чистої мобільності.

Для реалізації проєктів створять спільний Моніторинговий комітет.

Нагадаємо, Литва може допомогти експортувати залізницею до 1 млн тонн зерна, зауважила міністерка економіки та інновацій країни Аушріне Армонайте після зустрічі з міністром економічного розвитку і технологій Польщі Вальдемаром Будою.

Україна та Польща відкриють новий залізничний прикордонний перехід, заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час спільної пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у Варшаві.

АТ “Укрзалізниця” до кінця року планує розвинути європейський напрямок в роботі держкорпорації та створити компанію-вантажоперевізника для роботи в Євросоюзі.

Французька лізингова компанія Ermewa передала Rail Cargo Logistics (австрійська Rail Cargo Group) 200 новозбудованих вагонів-зерновозів для перевезення збіжжя з України.

Консалтингова компанія DB Engineering&Consulting визначила кілька маршрутів у Європі, які сумісні з українськими вагонами-хоперами.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...