Новини / Аналітика     08 травня 2020 13:15

Форвардні ціни на пшеницю в Україні залишаються стабільними

Трейдери очікують на високу пропозицію фуражного зерна, але не підвищують премію за високий вміст протеїну у пшениці

Форвардні ціни на урожай пшениці 2020 р в Україні, після періоду турбулентності на початку квітня, останні два тижні демонструють деяку стабільність. Про це повідомили у компанії Agritel.

Так, станом на 7 травня, пшениця 11,5% з постачанням під час збиральної кампанії оцінюється у $177  за 1 т на умовах СРТ, порт Одеса.

При цьому знижка на фуражну пшеницю продовжує збільшуватися, досягнувши $10 за 1 т. Трейдери очікують більш високу частку фуражу в цьому році в Україні через побоювання, пов’язані з триваючою посухою в південних регіонах. З іншого боку, премія за протеїн є дуже низькою: для пшениці 12,5% вона знаходиться на рівні $1 за 1 т порівняно з пшеницею 11,5% для форвардних контрактів.

Читайте: Європейський союз подвоїв ставку ввізного мита на кукурудзу до 10,4 євро за тону

Ціни на ячмінь залишаються стабільними на рівні $161 за 1 т, в той час як ціни на кукурудзу врожаю 2020 року демонструють невелике зниження щотижня, і на даний час складають $144 за 1 т з постачанням в жовтні.

Крім того, у Agritel зазначили, що наразі в Україні спостерігаються грозові дощі, що послаблює водний стресі,хоча завдає і шкоди в тих районах, де вони занадто сильні. Європейські побоюються приходу хвилі холодів на наступному тижні, в першу чергу у Франції, в той час як сільськогосподарські культури знаходяться на чутливої стадії розвитку.

Нагадаємо, що раніше Landlord повідомляв про прогноз глобального виробництва пшениці у 2020 році.

 

Читайте також