
На середину квітня філія “Бессарабська” перевалила 3,1 млн тонн збіжжя, розповів керівник філії “Бессарабська” компанії “НІБУЛОН” Захар Мєдвєдєв, передає “Юг.Today”.
Після того як завдяки ЗСУ було відновлено роботу портів Чорного моря, частина обсягів зернових переорієнтувалася, звісна річ, на “велику воду”. Однак внаслідок більш стабільної та передбачуваної роботи на Дунаї та потужної оптимізованої логістичної інфраструктури команді НІБУЛОНу вдається завантажувати термінал практично на тому ж рівні,— говорить Мєдвєдєв.
Після початку повномасштабного вторгнення компанія змушена була переглянути логістичну систему, яка на той момент була побудована і на 80% складалася із річкових перевезень.
Зараз компанія зосереджена на пошуку найоптимальніших способів доставки збіжжя, і філія “Бессарабська” показовий тому приклад. Так, якщо до січня 2024 року доставка зерна автомобільним транспортом орієнтовно становила 70%, а залізницею 30%, то з початку року пропорція складає вже 50% на 50%,— зазначив керівник.
Зауважимо, у ніч на 23 серпня 2023 року “Бессарабська” філія Нібулон зазнала атаки з боку рф, повідомляє пресслужба агрохолдингу.
Так, незначних руйнувань зазнали складські приміщення.
Завдяки комплексу мір безпеки, запроваджених на підприємстві, люди не постраждали. Всі співробітники філії мали змогу переховуватися у спеціально облаштованих бомбосховищах, — додали в пресслужбі.
Наразі підприємство працює в штатному режимі. Робочі процеси поновлено і здійснюються повною мірою.
Читайте також: З чого почати відновлення пошкодженого обстрілами елеватора – розповідає експерт
Довідка. Нібулон – один із найбільших українських виробників та експортерів сільськогосподарської продукції. До складу підприємства входять 22 виробничі філії (виробництво сільгосппродукції на 82,5 тис. га орендованих земель), 19 елеваторних комплексів і перевантажувальних терміналів із загальним обсягом одноразового зберігання 1,77 млн т, суднобудівно-судноремонтний завод і судноплавна компанія.
Нагадаємо, після ворожих обстрілів на філії “Зеленодольська” компанії “Нібулон” з 16 місткостей цілих залишилось лише три.
Акції агрохолдингу Кернел на Варшавській фондовій біржі впали на 4,7% після обстрілу росією порту Чорноморськ.
Як відомо, 19 липня, росія здійснила повітряну атаку на зернові термінали в портах. Пошкоджень зазнала зернова інфраструктура міжнародних та українських трейдерів та перевізників Кернел, Viterra, CMA CGM Group. Крім того, напередодні вночі були атакована портова інфраструктура, яка задіяна в роботі зернового коридору. В результаті пошкоджено резервуари та причали Одеського порту.
В ніч на 23 липня ворог знову атакував портову інфраструктуру Одеси. Повідомляється, що рф використовувала неточні ракети Х-22.
В ніч на 24 липня майже 4-х годинну атаку дронами “Shahed-136” було спрямовано по портовій інфраструктурі Дуная, інформує ОК “Південь”.
В ніч на 27 липня російські війська знову завдали удару по портовій інфраструктурі Одещині крилатими ракетами “Калібр”.
Головна ціль ракетних атак росіян на портову інфраструктуру Одеси та регіону — це спроба повністю ізолювати вихід України до Чорного моря, а через акт залякування упередити та нейтралізувати міжнародні зусилля з відновлення функціонування зернового коридору, заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.
Агрохолдинг НІБУЛОН виставив на аукціон цілісний майновий комплекс повного циклу, який розташований у Житомирській області. До нього входять свинокомплекс і мʼясопереробний цех, інформує пресслужба компанії.
Площа підприємства становить 11 га. Серед переваг бізнесу: вигідне розташування в центральній частині України поблизу столиці, робоче обладнання у відмінному стані, наявність персоналу, який складається з місцевих мешканців, стабільний попит на свинину та продукти її переробки як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку, власна торгова марка «Бистрицька», проєктні та дизайнерські напрацювання, — зазначили у повідомленні. Потужності свинокомплексу дозволяють утримувати 4,2 тис. голів на рік, що становить близько 350 т живої маси. М’ясопереробний цех дозволяє виробляти 60 т м’ясної продукції на рік.
Анна Лиса