Новини / Рослинництво     04 лютого 2019 13:50

Фермери закупили 4,7 тис. тонн пестицидів для захисту посівів

Цього року для захисту плантацій від гризунів та шкідників українські аграрії закупили 4,7 тис. тонн пестицидів, з яких – 2,9 тис. тонн гербіцидів. Це – лише 15% від потреби фермерів на першу посівну кампанію. Торік на цей момент аграрії закупили 5,9 тис. тонн ЗЗР, з яких – 3,7 тис. тонн – гербіциди.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби.

Через активне танення снігів в останні тижні частина гризунів у всіх областях вимерла. Прогнозується: якщо танення продовжиться, то популяції мишей-полівок скоротяться ще більше – їх затоплять талі води.

Однак, цього року для профілактики гризунів обробили більше плантацій ніж у попередні роки. Станом на 1 лютого вже оброблено 722 тис. га угідь (з яких – 442 тис. га озимих зернових), тоді як 2017-го ця цифра становила – 583 тис. га.

ЧитайтеНезареєстровані пестициди в Україні: спрощено процедуру ввезення

Водночас, через підвищення температури повітря в західних і центральних областях України в зерносховищах активізувалися комахи-шкідники. Так, в окремих партіях ячменю та пшениці знайшли комірних довгоносиків, кліщів, борошняних хрущаків та горохових зерноїдів. Тому фітосанітарні інспектори рекомендували власникам елеваторів і зерносховищ провести фумігацію спецпрепаратами.

На полях Житомирської, Львівської, Полтавської, Тернопільської областей потепління призвело до розмноження небезпечних збудників альтернаріозу, гельмінтоспоріозу, фузаріозу, бактеріозу, сірої гнилі, плісені. Через це фермерам рекомендують провести протруїти ґрунт спеціальними препаратами за 2-3 тижні до початку посівної кампанії.

Як раніше повідомляв Landlord, цього року вітчизняний ринок засобів захисту рослин продовжить своє зростання. Експерти прогнозують приріст від 15 до $19 млн. Торік ринок засобів захисту рослин становив $850 млн. Тож у кінці 2019 року ринок має всі шанси зрости до $869 млн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також