Новини / Рослинництво     15 січня 2019 12:35

Позитивні прогнози: ринок ЗЗР зросте на рекордні $19 млн

Цього року вітчизняний ринок засобів захисту рослин продовжить своє зростання. Експерти прогнозують приріст від 15 до $19 млн. Торік ринок засобів захисту рослин становив $850 млн. Тож у кінці 2019 року ринок має всі шанси зрости до $869 млн.

Такі дані навела Ольга Кухар, координатор комітету захисту рослин асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”, повідомляє ресурс «Аграрії разом».

Зважаючи на стабільний ріст прибутку й оборотів компаній за останній роки, до 2022-го фахівці прогнозують зростання ринку ЗЗР до $900 млн.

Однак, досі значною проблемою лишається тіньовий обіг ЗЗР. «Чорний» ринок експерти оцінюють у $100 млн.

Читайте: ТОП-5 компаній-виробників ЗЗР у світі

«Насамперед, до цього призвів мораторій на перевірки суб’єктів господарювання. Завдяки цьому юридичному механізму чимала кількість власників бізнесу скористалися ситуацією й активно реалізовували неякісні ЗЗР, як серед аграріїв, які «купилися» на дешевизну, так і серед населення», – наголосила Кухар.

Проте з початку 2019-го мораторій втратив чинність. Завдяки цьому фахівці сподіваються за скорочення «чорного» ринку засобів захисту рослин.

За даними УКАБ, обсяг світового ринку засобів захисту рослин стабільно зростає. 2017-го він збільшився на 4% — до $54 млрд, 2018-го – до $58 млрд.

Як раніше повідомляв Landlord, через заборону ввозити в Україну на випробування ЗЗР, які не зареєстровані в країні їх виробництва, компанії-орігинатори прийняли рішення призупинити додаткові інвестиції в розвиток ЗЗР в Україну. Це призвело до зменшення інвестицій в країну на 60 % і зниження конкурентоспроможності вітчизняної продукції. 90 % нових інноваційних ЗЗР, що виробляють у світі, не доступні для України.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також