Новини / Рослинництво     22 листопада 2018 14:54

Фермери США змушені гноїти свій врожай


Американським фермерам, які не можуть продати свою продукцію через торгову війну США і Китаю, доводиться переплачувати за зберігання, а в деяких випадках навіть гноїти.

Про це пише УкрАгроКонсалт.

У США цього року засіяли соєвими бобами площу вдвічі більшу, ніж торік, – аж 89,1 млн акрів. Фермери сподівалися отримати великі прибутки, очікуючи зростання попиту з Китаю, куди США експортували близько 60 % продукції.

Читайте: Космічне зондування ґрунтів за зарплату 6 тис. грн – як виживає українська агронаука

Проте введене Пекіном 25 % мито на соєві боби для американських експортерів перекрило канал постачання із США в КНР, який оцінювався приблизно в $ 12 млрд.

Фермери намагаються підігріти ринок, очікуючи досягнення домовленостей між США і КНР. І це ще одна із причин, через яку вони залишають частину врожаю гнити, замість того щоб продати хоча б за мінімальну ціну.

У цій ситуації найбільше заробляють власники елеваторів та сховищ. У середньому зберігання продукції сьогодні обходиться американським виробникам на 40 % дорожче, ніж торік. Подорожчало все, пов’язане зі зберіганням, навіть мішки – на 30 %.

Сподіваючись колись все-таки продати боби в Китай, частина фермерів намагаються звільнити в господарстві всі можливі приміщення (вивозять із них техніку і обладнання) для зберігання врожаю.

Landlord писав раніше, що Китай відмовляється від американської ГМО-кукурудзи на користь натуральної української.

Читайте також