Новини    11 лютого 2018 15:17

Китай відмовляється від американської ГМО-кукурудзи на користь натуральної української


Низька китайських імпортерів відмовилась від купівлі американської кукурудзи на користь постачальника з України. Тому що офіційний Пекін посилив контроль над переробкою генетично модифікованих культур. Про це повідомляє Reuters. Аналітики очікують, що це може призвести до зростання напруги в торговельних відносинах між Китаєм та США.

«Трейдери цього року більш схильні купувати кукурудзу в Україні, тому що вона без ГМО і не вимагає дозволу на переробку. Навіть ті, хто замовив американську кукурудзу, скасували замовлення і переключились на Україну», – сказав аналітик Shanghai JC Intelligence Черрі Жанг.

Тривала зміна в настроях одного з найбільших імпортерів кукурудзи, примусить непокоїтись американських фермерів, які готуються зібрати великий врожай цього року, що може призвести до зростання напруги в торговельних відносинах між Китаєм та США.

Торік Китай збільшив закупівлі американської кукурудзи, яка, здебільшого, є генетично модифікованою, що сприяло зростанню внутрішніх цін.

Однак цього року отримувати дозволи на обробку генетично модифікованої кукурудзи в Китаї стало складніше. Це спонукало компанії звернутись до закупівель немодифікованої кукурудзи в Україні.

В минулому році Україна поставила дві третини китайського імпорту, який, загалом, склав 2,38 млн тонн, а США поставили четверту частину обсягів імпорту кукурудзи.

За інформацією одного з трейдерів, ціни на експорт з України підскочили через зростання попиту і вийшли на найвищий рівень з липня 2016 року, склавши $180 за тонну.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...