Новини    15 серпня 2017 20:11

Фермери отримають мільярд на трактори і комбайни


Українські фермери оновлять парк сільгосптехніки на 1 млрд грн. Таку суму виділяють на розвиток аграрного лізингу ОТП Банк і Європейський банк реконструкції та розвитку.

«Це перша угода в національній валюті за весь період роботи банку, – пише на своїй сторінці в Facebook Антон Усов, провідний радник із зовнішніх зв’язків ЄБРР. – Взяти сільгосптехніку в лізинг зможуть сотні малих і середніх підприємств».

Сума фінансування від ЄБРР складе 514 млн грн, що еквівалентно $20 млн. Оскільки кошти надаються в гривнях, це застереже позичальників від валютних ризиків.

Ще половину профінансує ОТП Банк. Кредитуватиме фермерів ОТП Лізинг.

«Нас заохочує активізація малого та середнього бізнесу. Пропонуватимемо лізинг сільгосптехніки та транспортних засобів під 12-13% на три роки», – зазначив Андрій Павлушин, директор ОТП Лізинг.

Ринок лізингу в Україні останніми роками скоротився і становить менше ніж 1% ВВП, тоді як у Чехії, Угорщині та Польщі – 14%.

У 2016 році аграрії закупили комбайнів та тракторів на 5,5 млрд грн. Це вчетверо перевищує показник 2013 року.

Раніше Мінекономрозвитку затвердило список української техніки, при покупці якої аграрії отримають від держави компенсацію 20% її вартості.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...