Новини    07 серпня 2022 17:56

Фермерам презентували алгоритм фіксації збитків, завданих війною

Агровиробникам рекомендують фіксувати як прямі збитки, так і збитки внаслідок упущеної вигоди

7 липня експерти Всеукраїнської Аграрної Ради під час  практичного семінару “Збитки сільгосппідприємств: як зафіксувати пошкодження та руйнування” презентували покроковий алгоритм дій та 17 готових шаблонів документів для фіксації збитків. Семінар відбувся за підтримки програми USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО.

Про це повідомляє uacouncil.org.

“Документування збитків – це те, що приведе нас до результату – до відшкодування збитків, завданих сільгосппідприємствами діями російських військових. Всі аграрії мають пам’ятати,  що міжнародне право стоїть на їхньому  захисті, навіть на окупованих територіях. Чим скоріше будуть задокументовані збитки, тим скоріше відбудеться відшкодування”, – заявив керівник напряму земельної реформи Програм USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), Сергій Кубах.

Радник ВАР Дмитро Кохан додав, що наразі головним завданням постає підготуватися та зафіксувати випадки злочинів, щоб далі діяти в міжнародних інстанціях.

“Фахівці визначили два типи збитків: прямі збитки та упущена вигода. До прямих збитків відносяться втрати, понесені потерпілою стороною у зв’язку зі знищенням або пошкодженням майна, а саме вартість майна, визначена згідно з вимогами законодавства”, – йдеться у повідомленні.

Експерт аналітичного центру ВАР “Розумна країна” Руслана Кальницького пояснила, що упущеною вигодою є доходи, які потерпіла сторона могла б реально отримати за звичайних обставин, якби її право не було порушене. Тобто, неотриманий прибуток, на який потерпіла сторона мала право розраховувати у разі належного виконання зобов’язання другою стороною. І прямі втрати, і упущена вигода мають бути ретельно задокументовані підприємствами.

Раніше повідомлялось, як війна змінює виробництво.

Landlord  повідомляв, 500 млн грн агропідприємства арештовано.

Марковська Катерина

 

 

 

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...