Новини / Тваринництво     12 лютого 2019 09:11

Трави та іграшки: вчені з’ясували, як підвищити продуктивність свиней

Заспокійливі трави та іграшки в сараї можуть зменшити стрес у свиней та, відповідно, підвищити їхні добробут і продуктивність. Це довела група іспанських вчених, які опублікували результати своїх досліджень у науковому журналі Applied Animal Behavior Science.

Про це повідомляє Pig Progress.

Науковці встановили, що свині, яких вирощують на фермах та великих господарствах, часто нервують і зазнають стресових ситуацій. Це негативно позначається на їхній фізіологічній та психологічній поведінці. Наприклад, у них може зменшитися апетит або в період розмноження зникнути інтерес до свого партнера.

Тому науковці провели серію дослідів, в яких з’ясували:  покращення мікроклімату підвищує продуктивність тварин.

ЧитайтеЗірка Youtube: фермер з Житомирщини веде відеоблог про вирощування свиней

Під час експериментів учені застосували тирсу, сіно з конопель, трав’яні сполуки з валеріани та пасифлори, які мають заспокійливий ефект. Також розклали в сараї гумові кульки й інші іграшки. Протягом тривалого часу науковці досліджували 56 свиней.

Після експериментів науковці виявили: свині з покращеним мікрокліматом у сараях менш тривожні, краще сплять та відповідно – набирають більшу вагу. У них менше подразнень шкіри та спокійніша взаємодія разом з іншими тваринами.

Як раніше повідомляв Landlord, 7-річна свиня з Канади на ім’я Естер – зірка соцмереж. На її сторінці в Instagram майже 500 тис. підписників. Також вона має численний фан-клуб у Facebook, власний акаунт у Twitter та сайт. З її зображеннями продаються сумки, календарі та сувеніри.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також