Новини / Політика     08 жовтня 2020 12:05

Європарламент підтримав визнання системи сертифікації насіння України

Рішення про визнання в ЄС еквівалентності системи сертифікації та насіння, виробленого в Україні прийняте у першому читанні. Для набуття чинності рішення має підтримати Рада ЄС

Європейський парламент 07 жовтня 2020 року проголосував за визнання в ЄС еквівалентності системи сертифікації та насіння, виробленого в Україні. Про це повідомляє Насіннєва асоціація України із посиланням на результати голосування.

Рішення прийнято на пленарному засіданні Європарламенту, що проходило в Брюсселі та за дистанційної участі депутатів. За ухвалене рішення проголосував 491 євродепутат, 159 – проти, 47 – утрималися.

Це рішення, у разі його остаточної ухвали, відкриває шлях для експорту насіння зернових культур, насіння кукурудзи та сорго з України до ЄС.

Як заявила Сюзана Григоренко, виконавчий директор Насіннєвої асоціації України, це дійсно перемога України та українського насіннєвого сектору в ЄС: «майже 10 років тому насіннєві компанії, члени Насіннєвої асоціації України, визначили еквівалентність одним із стратегічних питань для галузі, у 2015 році Україною було успішно пройдено важливий етап – аудит ЄС, який підтвердив базу для наших прагнень. І ось тепер маємо позитивний результат – рішення Європарламенту, яке ставить насіння з України на одну ланку з Європою і іншими країнами».

Читайте: Профільний комітет ВРУ підтримав проект про земельну децентралізацію до другого читання

Алекс Ліссітса, президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» на своїй сторінці Facebook зазначив наступні плюси рішення для українського агросектору:

  • нові ринки: відкривається можливість повноцінного експорту до країн ЄС насіння, вирощеного в Україні;
  • додана вартість: насіння – це продукт з високою доданою вартістю, який при цьому в рази вигідніше експортувати (ціна в 2-10 разів вища);
  • репутація: визнання підтвердить високу якість і відповідність українського насіння, мабуть, одним із найжорсткішим  вимогам сертифікації у світі.

«Окрім цього ,рішення може спровокувати не лише нову хвилю інвестування в насіннєвий бізнес зі сторони міжнародних компаній, а й залучення внутрішнього капіталу і фінансів українських агровиробників в сферу насінництва. Мова йде про вирощування, виробництво, селекцію, протруєння, тощо», – пише президент УКАБ.

Згідно з рішенням, в ЄС буде оновлено перелік третіх країн, насіння з яких визнається еквівалентним до вимог ЄС (Додаток 1 Рішення Ради ЄС 2003/17/ЄС). Україну буде розміщено між Туреччиною та США. У відповідному дописі переліку буде вказано український орган, а також зазначено культури на які поширюється еквівалентність, що визначені Директивою Ради 66/402/ЄЕС про реалізацію насіння злаків.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що обсяги перевезення зерна по Дніпру за три квартали 2020 року скоротилися на 27%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також