Новини / Рослинництво     12 квітня 2021 16:30

FAO прогнозує збільшення врожаю пшениці в Україні до 27,5 млн т

Очікується, що виробництво пшениці у країнах Європейського Союзу у поточному сезоні зросте до 137 млн тонн за рахунок збільшення площ і гарного стану озимих посівів

Виробництво пшениці на Європейському континенті у 2021 році буде відчутно більшим, ніж у минулому сезоні. Про це йдеться в новому квітневому огляді попиту і пропозиції зерна Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Food and Agriculture Organization, FAO).

Незважаючи на те, що сезон тільки розпочався, FAO чекає, що обсяги виробництва зернових в світі в 2021 році виростуть третій рік поспіль. Деякі країни Північної півкулі вже приступили до збирання врожаю озимої пшениці, і стан посівів дозволяє сподіватися на дещо вищий урожай, ніж очікувалося раніше, внаслідок чого попередній прогноз виробництва пшениці в світі в 2021 році був підвищений до 785 млн тонн.

У Європейському союзі прогнозується різке зростання виробництва до 137 млн ​​тонн, що обумовлено як збільшенням площ під пшеницею, так і хорошим станом озимини на початок весни. З урахуванням всіх цих факторів урожай може виявитися вище не тільки торішнього низького рівня, але і середніх значень за попередні п’ять років. Для Великої Британії також оцінки майбутнього врожаю також позитивні: після надлишкових опадів в зимовий період в кінці лютого і березні встановилася більш сприятлива суха і тепла погода і наразі обсяг виробництва прогнозується на рівні 14 млн тонн. В Україні види на урожай сприятливі і, згідно з актуальними даними, обсяг виробництва пшениці може перевищити середній рівень, досягнувши 27,5 млн тонн.

ЧитайтеПосівна 2021: в Україні посіяно 853 тис га ярих зернових культур

У Сполучених Штатах Америки, площі під озимою пшеницею виявилися трохи вище початкових прогнозів. Передбачається, що збільшення посівних площ дозволить з лишком компенсувати скорочення посівів ярої пшениці і, таким чином, загальна площа посівів пшениці виявиться на 5% вище, ніж роком раніше. З огляду на це, обсяг виробництва пшениці в 2021 році дещо зросте і очікується на рівні 52 млн тонн.

Також зазначено збільшення посівних площ у Пакистані, внаслідок чого врожай може скласти 27 млн ​​тонн, та сприятливі умови в Індії з рекордним прогнозом по пшениці – 109 млн тонн. При цьому у КНР рівень валового збору залишиться на рівні минулого року – 135,5 млн тонн.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що пілотний проект зрошення буде запущений у трьох областях.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також