Новини / Рослинництво     10 квітня 2021 11:00

Посівна 2021: в Україні посіяно 853 тис га ярих зернових культур

До сівби ярих зернових та зернобобових культур приступили сільськогосподарські виробники усіх регіонів, за виключенням Сумської області

Аграрії майже всіх областей України приступили до весняної посівної кампанії. Виключення поки складає лише Сумська область. Про це повідомили у міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Сівбу ранніх ярих зернових та зернобобових культур проведено на площі 853 тис га, що становить 11% від прогнозованих під весняний посів площ. Як зазначив на своїй сторінці Facebook заступник міністра економіки Тарас Висоцький, лідерами за темпами сівби є аграрії Херсонської (109,7 тис га), Полтавської (84,5 тис га), Донецької (73,7 тис га) та Одеської (73,3 тис га) областей.

За минулий тиждень в Україні посіяно 542 тис га ранніх ярих культур, з яких найбільше посіяли сільгоспвиробники:

  • Херсонської області – 109,7 тис га;
  • Полтавської області – 71,1 тис га;
  • Донецької області – 64,3 тис га;
  • Дніпропетровської області – 56,2 тис га.

Крім того, аграрії більшості областей України розпочали сівбу цукрових буряків, кукурудзи та соняшнику.

Як повідомлялось раніше, загальна площа під зерновими культурами з урахуванням висіяних озимих та прогнозованої площі під ярими в Україні у поточному році складе близько 15,5 млн га. Це становить приблизно 55% від усіх посівних площ, що будуть задіяні всіма типами сільськогосподарських виробників.

ЧитайтеВолодимир Рева: кожна людина — це потенційний лідер

Так, посів ярих зернових культур прогнозується на загальній площі 7,6 млн га. При цьому, соняшнику господарства планують посіяти на рівні 6,4 млн га. У 2020 році, згідно з остаточними даними міністерства, площа до збирання соняшнику становила біля 6,38 млн га. Таким чином, змін майже не відбулося, але кліматичні умови цього року значно кращі за попередній.

Сої фермери запланували посіяти на рівні 1,4 млн га. У 2020 році під цією культурою загалом було задіяне 1,34 млн га. І дещо зросте за прогнозом міністерства площа під цукровими буряками. Якщо у минулому році площа до збирання склала 216,3 тис га, то у сезоні-2021 аграрії планують висіяти буряки га площі близько 223 тис га, що пояснюється зростанням цін на цукор, як на світовому, так і на українському ринку.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що експорт зернових з України у 2020/2021 МР вже склав 36,5 млн т.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також