Новини / Садівництво     23 лютого 2022 07:30

Експорт українського яблука зріс у 2,4 раза та просувається з рекордними темпами

Ще одним серйозним досягненням є подальше дистанціювання українських виробників від ринків "СНД"

Експорт яблука з України у сезоні 2021/22 років просувається рекордними темпами. Станом на кінець 2021 року з України було експортовано вже 22 тис. тонн свіжого яблука нового врожаю, що було на 28% або майже на 5 тис. тонн більше, ніж у сезоні 2018/19 років, коли було встановлено попередній рекорд експорту. Про це повідомляє east-fruit.com.

“У порівнянні з попереднім сезоном експорт українського яблука зріс у 2,4 раза та був вищим, ніж середній показник за останні роки на 61%. Крім того, у новому сезоні продовжувала розширюватись географія експорту українського яблука, що не може не тішити”, – йдеться в повідомленні.

За перші чотири місяці сезону 2021/22 років українські садівники та експортери змогли поставити яблуко у 35 країн світу. У порівнянні з минулим сезоном географія вже розширилася на 11 країн. До того ж близько 44% всього українського яблука вже експортується в морських контейнерах.

“Ще одним серйозним досягненням є подальше дистанціювання українських виробників від ринків “СНД”. Вперше в історії цього сезону на перше місце серед головних ринків збуту українського яблука вийшли країни Близького Сходу, на які припало 35% усього експорту. І лише 30% експортних поставок яблука з України було здійснено до Молдови та Білорусі, а значить, частина цього яблука могла опинитися в результаті на ринку Росії. Завдяки диверсифікації експорту українські садівники навчилися вирощувати та доставляти до найбільш віддалених та вимогливих країн світу яблуко високої якості, що поки що не вдається, наприклад, Молдові, яка не має стимулу підвищувати якість, оскільки в неї поки що є можливість експортувати яблуко до Росії”, – заявив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Раніше Landlord повідомляв, що обмеження на яблука, цибулю та капусту з боку Білорусі матиме продовження.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також