Новини    22 лютого 2022 15:31

Обмеження на яблука, цибулю та капусту з боку РБ матиме продовження – думка експерта

Наразі обмеження складно сприйняти як позитив, але в довгостроковій перспективі — це однозначно поштовх до того, щоб підтягнути своє виробництво під експортні вимоги Європи та Азії

У міжнародній торгівлі для агро лютий відзначився рішенням Ради Міністрів Республіки Білорусь про ліцензоване вивезення цибулі, білокачанної капусти та яблук. Рішення одразу негативно вплинуло на українських постачальників плодоовочевої продукції, зазначив президент “Української плодоовочевої асоціації” Тарас Баштанник в коментарі AgroPortal щодо наслідків для українського реекспорту.

За його словами, особливо чутливо відреагували яблука та капуста, оскільки саме ці позиції традиційно активно їхали через Білорусь до Російської Федерації.

У 2021 році в Росії був неврожай капусти, а попит тільки збільшувався, тому ставки на цей ринок були значними.

“Наразі в Україні починає спостерігатися накопичення залишків яблук та капусти, що своєю чергою призводить до зависокої пропозиції.  Щоправда, ціни поки тримаються на рівні, але на їх підвищення очікувати марно”, — зауважив Тарас Баштанник.

Експерт додав, що нейтральною до рішень білоруського уряду залишається українська цибуля, адже активного експорту з України й не було. Проте застерігає, що якщо політична ситуація між сусідніми країнами залишатиметься напруженою, слідом за яблуками можуть піти обмеження і на суницю садову, і на лохину.

Водночас він наголосив, що наразі обмеження складно сприйняти як позитив, але в довгостроковій перспективі 3-5 років — це однозначно поштовх до того, щоб насамперед перебудовувати сади та підтягувати своє виробництво під експортні вимоги Європи та Азії.

Окрім цього, Баштанник нагадав про досвід Грузії, котра після накладеного Росією мораторію на їхнє вино вже на третій рік завойовувала європейські ринки та зазначає, що  для України наразі це гарний приклад.

Довідка. З 5 лютого перестали видавати сертифікати для експорту яблука, капусти та цибулі з Білорусі, зокрема й до Росії. Керівництво Білорусі продовжує управляти ринком овочів та фруктів у «ручному режимі», що призводить до величезних втрат для його учасників, споживачів та держбюджету.

Нагадаємо, левову частку української живої риби у січні 2022 року купувала Молдова.

Раніше Landlord повідомляв, що наразі перешкод для експорту зерна з України немає, попри тривожні повідомлення про можливу блокаду українських портів через військові навчання російського флоту поблизу України.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...