Новини    27 березня 2024 18:39

Експерти закликали уникати сушарок прямого типу сушіння

При сушінні зернових та олійних культур, особливу увагу слід звернути, на те, який агент використовується, та на типи сушарок

Використання сушки прямого типу для сушіння олійних культур або кукурудзи, може призвести до забруднення продукції діоксинами та поліциклічними ароматичними вуглеводнями (ПАВ), і тому слід уникати, якщо це можливо, прямого типу сушарок, пише радник президента УЗА з кормової та харчової безпеки Вадим Турянчик у матеріалі Latifundist “ТОП-5 порад, як гарантувати якість зерна при експорті”.

Він зауважує, при сушінні зернових та олійних культур, особливу увагу слід звернути, на те, який агент використовується, та на типи сушарок.

Найбільш поширені:

  1. Прямого типу: вихлопні гази зі спалювача вступають в безпосередній контакт з зерном/олійними культурами.
  2. Непрямого типу: теплообмінник використовується для сушки зерна/олійних культур і немає прямого контакту з вихлопними газами.

Якщо уникнути сушіння прямого типу не можливо, паливо, яке використовується, повинно відповідати затвердженим вимогам галузевих стандартів. Мають проводитися регулярні перевірки палива та зерна, зовнішніми акредитованим лабораторіями, на діоксини та ПАВ,— акцентував Турянчик.

Європейські норми (Commission regulation EU No 277/2012):

  • Sum of Dioxin (WHOPCDD/F-TEQ upper bound) = 0,75 ng/kg
  • Sum of dioxin and dioxin-like PCB’s (WHO-PCDD/FPCB-TEQ upper bound) = 1,25 ng/kg

Раніше ми інформували, що компанія ТОВ “Агросем” отримала 1 млн євро на п’ять років від Райффайзен Банку на зерновий елеватор місткістю 22 000 тонн. Об’єкт на власному терміналі MOST Logistic Terminal на кордоні з Польщею компанія планує ввести в експлуатацію до кінця 2024 року.

Елеватор будується з використанням “зелених” технологій. Уже встановлено світлодіодне освітлення, енергоефективні системи опалення та вентиляції. Розпочато роботи зі встановлення додаткового обладнання для зменшення виділення пилу, суспендованих твердих частинок в атмосферне повітря. Система збору й очищення стічних вод, а також щорічний лабораторно-інструментальний контроль викидів забруднювальних речовин на якість атмосферного повітря та ґрунту.

Новини за темою:  Прохолода та дощі 14 травня: яка погода чекає на Україну в середу

Окрім того, на Житомирщині почали будівництво нового елеваторного комплексу на 35 тис. т одночасного зберігання. Зерносховище зводить “Черняхівська аграрна група»”, повідомила пресслужба у Facebook.

На території підприємства розпочато будівництво власного елеватора. Майбутній елеватор включатимк зерноочисний комплекс, сушарку та силоси для зберігання зерна на 35 000 т, — зазначили у компанії.

Зауважимо, за минулі два роки у виробників елеваторного обладнання не з’явилося більше клієнтів з галузі переробки зерна. Аграрії поки що зберігають фокус на зберіганні вирощеної продукції, розповіла генеральна директорка KMZ Industries Валерія Калашник в інтерв’ю Elevatorist.

Попри на очікуване збільшення попиту від переробних підприємств, протягом 2022-2023 рр. замовлень від них стало менше. Ми бачимо, що зберігається фокус на об’єктах зі зберігання та перевалки. Особливо це стосується ближчих до західного кордону регіонів. Західні області України й у два довоєнні роки демонстрували активний розвиток елеваторних потужностей, а зараз є найбільш активними районами будівництва, — зазначила Калашник.

Читайте також: Українські компанії стрімко зводять зерносховища біля кордонів

Новини за темою  “Астарта” розпочала відсів цукрових буряків

Окрім цього, від початку повномасштабного вторгнення є попит на відновлення пошкоджених елеваторів. Минулого року компанія KMZ Industries провела відновлення місткостей великого елеватора, в який влучила ракета.

Це комплексний складний проєкт: розбирали силоси, проводили дефектування, відновлювали пошкоджені конструкції або виготовляли нові, збирали наново. Звісно, повністю зруйновані частини довелось замінити. Разом з тим, ми намагалися максимально використати вціліле. Аграрії зараз не в найкращому фінансовому стані, тому одним із завдань було зекономити ресурси клієнта при відновленні об‘єкта, — розповіла директорка.

Нагадаємо, у Конотопському районі Сумської області на базі діючого комплексу напільного зберігання встановили два силоси МСВУ 165.16 виробництва “ЛУБНИМАШ”. Кожен силос має об’єм одночасного зберігання 6 800 тонн.

Новини за темою:  Спалювати не можна: як швидко зробити компост з опалого листя

На Черкащині “ЛУБНИМАШ” продовжує роботи з будівництва елеватора, загальна потужність якого становить 24 тисячі тонн одночасного зберігання.

На Тернопільщині створили унікальний генератор на біовідходах.

Компанія Cygnet забезпечила постійну роботу елеваторів. Про це розповів генеральний директор Cygnet Ігор Шилюк, передає Landlord.

Мінагропрод та Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, IFC) підготували програму підтримки пільгового кредитування для українських аграріїв на загальну суму понад $1 мільярд.

Українська зернова асоціація звернулася до уряду з проханням ініціювати внесення змін до постанови КМУ щодо питання об’єктів критичної інфраструктури та включити зернозберігальні підприємства до об’єктів критичної інфраструктури.

Нині все більше аграріїв відзначають економічну вигоду та ефективність зберігання зерна в полімерних рукавах.

На Тернопільщині новий елеватор запускає ПП “Західний Буг”.

На елеваторах почали зростати ціни за послугу зберігання — з 2 грн на добу до 11 грн. Так елеваторники компенсують відсутність в роботі зерносховищ коефіцієнта оборотності в поточних умовах.

Агрохолдинг ІМК за наступні 10 років планує інвестувати близько $233 млн у реалізацію Smart Green Strategy. Серед іншого стратегія передбачає переведення зерносушарок на біопаливо.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...