Новини    19 грудня 2022 19:28

Експерти прогнозують дефіцит якісного насіння соняшнику навесні

Активний ринок закупівель насіння соняшнику триватиме з грудня до березня-квітня 2023 року

Зважаючи на прогноз зі збільшення посівних площ під соняшником до 5,5 млн га, вже відчувається певний дефіцит насіння елітної генетики, розповів керівник напрямку соняшнику компанії Strube Ukraine GmbH Юрій Унрод передає AgroPortal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Час закупівлі насіння — дуже індивідуальна річ і насамперед залежить від грошових потоків господарств, — говорить спеціаліст. — Як зазвичай, більшість агропідприємств намагаються виходити на тендери до кінця року, оскільки хочуть зарезервувати за собою великі обсяги замовлень”.

Унрод відзначає, що активний ринок закупівель насіння соняшнику триватиме з грудня до березня-квітня 2023 року.

У США адміністрація президента Байдена погодила збільшення відсоток домішки біопалива в бензині та дизелі. У Канаді ріпакова олія віднесена до сировини для виробництва біопалива, а в Європі переробні потужності олійного комплексу максимально завантажені та продовжують активну переробку соняшнику та ріпаку.

Нагадаємо, аграрна компанія Kusto Agro разом з партнерами зібрали урожай соняшнику на полі 76 га. Насіння буде допрацьовано на елеваторі, а кошти від його реалізації направлено на допомогу Збройним Силам України.

Компанія ІМК з площі 19,2 тис. га зібрала понад 65 тис. т насіння соняшнику, урожайність склала близько 3,4 т/га (-3% порівняно з 2021 р.). Зважаючи на складні воєнні умови, в яких проходив цей сезон, отримана врожайність соняшнику є хорошим результатом — на рівні з попередніми рекордними роками.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...