Новини    03 листопада 2022 19:33

В ІМК завершили обмолот соняшнику: урожайність на рівні рекордних показників

Зважаючи на складні воєнні умови, в яких проходив цей сезон, отримана врожайність соняшнику є хорошим результатом

Компанія ІМК з площі 19,2 тис. га зібрала понад 65 тис. т насіння соняшнику, урожайність склала близько 3,4 т/га (-3% порівняно з 2021 р.). Зважаючи на складні воєнні умови, в яких проходив цей сезон, отримана врожайність соняшнику є хорошим результатом — на рівні з попередніми рекордними роками, йдеться у повідомленні компанії.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Несприятливі погодні умови призвели до запізнілого старту як посіву, так і обмолоту соняшнику цьогоріч. Результатом стало незначне зниження врожайності у порівнянні з попередніми роками. Проте отриманим урожаєм ми дуже задоволені. Адже ще напередодні весняної посівної кампанії соняшнику частина наших земель перебувала в зоні активних бойових дій. Зрештою, завдяки звитязі ЗСУ, а також самовідданій праці команди ІМК, нам усе вдалося”, — зазначив операційний директор ІМК Олександр Вержиховський.

Довідка. ІМК — одна з десяти найбільших аграрних компаній заснована у 2007 році. Напрями діяльності: виробництво сільськогосподарських культур (кукурудза, пшениця, соняшник); зберігання сільськогосподарських культур; виробництво молока. ІМК обробляє 120 тис. га землі, розташованих в Полтавській, Чернігівській та Сумській областях України. У травні 2011 року відбулося розміщення акцій ІМК на Варшавській фондовій біржі.

Нагадаємо, українські аграрії вже зібрали 67% врожаю, йдеться про 29 млн тонн зернових та зернобобових культур. Збір проведено на площі 7,4 млн га.

За прогнозами у 2022 році через російське вторгнення Україна збере 54,1 – 55,7 млн тонн врожаю. Минулого року Україна зібрала рекордні 86 млн тонн, тобто через війну втрати врожаю складуть приблизно 30 млн тонн.

Разом з тим міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський вважає, що цьогорічний урожай виявився більшим, ніж очікувалося при сівбі.

Аграрна компанія Kusto Agro разом з партнерами зібрали урожай соняшнику на полі 76 га. Насіння буде допрацьовано на елеваторі, а кошти від його реалізації направлено на допомогу Збройним Силам України.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...