Новини    16 січня 2018 08:01

Експерти назвали причини, чому банани коштують в два рази дорожче ніж в минулому році


Зниження світового врожаю та падіння курсу гривні стали основними причинами, що за минулий тиждень ціна на банани в Україні зросла на 16%. Відповідно, оптова ціна на ринках України становила від 34 до 40 гривень за кілограм. Про це повідомляють аналітики «Інфо-Шувар».

Згідно підрахунків експертів, в порівнянні із аналогічним періодом минулого року банани в Україні коштують майже в 2 рази дорожче.

«Черговий стрибок цін на ринку бананів було зафіксовано на минулому тижні в Україні. Станом на 15 січня 2018 року, банани на «Шуварі» можна купити  гуртом, не дешевше, ніж за 36-40 грн/кг. На ринку «Столичний» у Києві банани гуртом пропонуються по 34-38», – йдеться у повідомленні.

На стрибок цін бананів вплинуло зниження світового врожаю. Так в головних країнах виробництва валовий збір бананів цього року менший на 18-20%, через несприятливі погодні умови,  зокрема  холодна  та похмура погода. Також на стрімке зростання ціни вплинуло падіння курсу гривні.

«Крім світового зростаючого тренду, в  Україні подорожчання бананів підсилюється девальвацією гривні.  Фактично банани – це єдиний вид фруктів, який продовжує дорожчати після світа на українському ринку.  Наприклад ціни на цитрусові  за останні 2 тижні помітно просіли  навіть в умовах девальвації. Цікавим є й те, що  ціни на українські яблука, головного конкурента бананів  у фруктовому кошику ,поки що ніяк не відреагували на  здороження бананів, хоча по яблуку теж  очкується суттєве скорочення виробництво в країнах Східної та Західної Європи», – коментує ситуацію Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

За даними експертів компанії, щороку Україна імпортує 200-230 тис. тон бананів. Майже 90% всього обсягу  імпортується з Еквадору.  Максимальних показників попит на банани в Україні досягає ближче о початку весни,  а найдорожчими банани бувають частіше за все  у березні та квітні.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...