Новини    01 листопада 2022 09:13

Ексголову ДФС Насірова арештували під рекордну заставу – 523 млн грн. Підозрюють в отриманні хабаря від Бахматюка


Вищий антикорупційний суд заарештував екскерівника Державної фіскальної служби Романа Насірова, якого підозрюють в отриманні хабаря в розмірі 722 млн гривень від бізнесмена Олега Бахматюка.

Про це повідомляє  Спеціалізована антикорупційна прокуратура в Telegram.

Насірова взяли під варту до 17 грудня 2022 року з можливістю внесення застави в розмірі 523,2 млн грн. У разі внесення застави на Насірова покладаються наступні обов’язки:

  • являтися за першим викликом детектива;
  • не відлучатися з Києва без дозволу;
  • повідомляти про зміну місця проживання;
  • утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними та особами, визначеними в ухвалі;
  • здати на зберігання закордонні паспорти, службовий паспорт та інші документи для виїзду за кордон, а також носити електронний браслет.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Слідство стверджує, що в 2015-2016 роках звинувачуваний за допомогою свого радника отримав 722 млн гривень неправомірної вигоди від власника компаній аграрного холдингу за відшкодування ПДВ в прискореному режимі.

Водночас Центр протидії корупції повідомляє, що цим власником компаній агрохолдингу являється мільярдер Олег Бахматюк. Також там зазначили, що під час розгляду справи прокурор повідомив, що у Насірова є громадянство Великої Британії та дві квартири в Лондоні. Сам він під час воєнного стану п’ять разів виїжджав за кордон.

Нагадаємо, Насіров і Бахматюк мають кожний по ще одній підозрі у двох гучних справах. Зокрема, ексголова ДФС є обвинуваченим у епізоді “газової справи” Онищенка зі збитками на 2 млрд грн, а олігарх Бахматюк має підозру у справі про розкрадання 1,2 млрд грн стабкредиту НБУ, наданого його  VAB Банку.

17 жовтня 2022 року НАБУ повідомило Бахматюку та Роману Насірову про нову підозру. За версією слідства, протягом 2015-2016 років голова ДФС (тоді цю посаду обіймав Роман Насіров) отримав від Бахматюка $5,5 млн і 21 млн євро неправомірної вигоди за відшкодування понад 3,2 млрд грн податку на додану вартість.

Сам Олег Бахматюк назвав безглуздим звинувачення НАБУ та САП у підкупі голови Державної фіскальної служби, і попередив, що ця справа матиме негативні наслідки для компанії й держави.

Раніше суд на Кіпрі видав всесвітній ордер на заморожування активів Бахматюка.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...