ДТЕК втратив 50% генеруючих потужностей, відновлення триватиме місяці – Yasno

Внаслідок масованої атаки росіян на українську енергосистему 22 березня група ДТЕК втратила близько половини своїх генеруючих потужностей, зазначив гендиректор компанії Yasno Сергій Коваленко в етері телемарафону, передає epravda.
Група ДТЕК втратила 50% своїх генеруючих потужностей. Можна сказати вже офіційно цю інформацію, – зазначив Коваленко.
Коваленко пояснив, що ця атака була небезпечною, оскільки росіяни били по двох частинах української енергосистеми – генеруючій і розподільчій.
Уразили декілька типів генеруючих потужностей, велика кількість ТЕЦ була вражена, і був вражений гідрогенеруючий об’єкт. Друга частина – ворог дуже багато влучив у мережеві вузли “Укренерго”, трансформатори і т.д… Ця атака одночасно руйнує можливість системи передавати електроенергію і занижує наші можливості генерації, – зазначив він.
За словами Коваленка, ще кілька днів знадобиться для оцінки термінів відновлення та коштів, які на це потрібні.
Відновлення займе не день, не тиждень і навіть не місяць, це займе місяці, – сказав він.
Коваленко також допускає, що влітку може виникнути дефіцит електроенергії, оскільки Україна не зможе виробляти її в достатньому обсязі.
Зауважимо, на тлі повномасштабного вторгнення рф, видобуток вугілля в Україні знизився приблизно на 30%. Про це повідомив Міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв’ю ЕП. Відповідаючи на питання з якою кількістю шахт міністерство втратило зв’язок, або контроль, він зазначив що дві шахти (“Золоте” і “Тошківська”) в стані затоплення і не підлягають відновленню.
9 серпня 2022 року міністр енергетики України Герман Галущенко відвідав одне з генеруючих підприємств ПАТ “Центренерго”, на якому сьогодні розвантажують перші 39 вагонів з австралійським вугіллям марки Г.
Ми дякуємо уряду Австралії за підтримку та внесок у надійне енергопостачання України цього опалювального сезону, який буде найважчим за останні десятиліття, – заявив Галущенко.
Всього в межах гуманітарної допомоги від австралійського уряду в Україну має бути доставлено 79 тис. тонн вугілля.
Міністр додав, що підготовки до осінньо-зимового періоду проходять за планом, накопичення вугілля відбувається відповідно до затвердженого графіка.
Варто окремо зауважити, що у 2024 році в Європі очікується приблизно 50 ТВт-год виробництва електрики на основі сонячної енергії, згідно з прогнозами аналітичної компанії Rystad Energy, передає “Інтерфакс-Україна”.
За їхніми прогнозами, виробництво електроенергії на вітроелектростанціях (ВЕС) зросте на 38 ТВт-год, атомних електростанціях – на 20 ТВт-год, гідроелектростанціях – на 5 ТВт-год. В той самий час виробництво електроенергії з викопного палива та інших джерел зменшиться на 60 ТВт-год.
Це призведе до того, що сонячна енергетика вперше визначиться як лідер за зростанням виробництва в енергетичному секторі. Такий розвиток сприятиме значним обсягам нових потужностей у всьому регіоні, зокрема в Німеччині, яка у 2023 році стала нетто-імпортером електроенергії.
Загальний прогнозований обсяг виробництва електроенергії в Європі у 2024 році складе 2,74 тис. ТВт-год порівняно з 2,687 тис. ТВт-год у попередньому році.
Аналіз компанії охоплює 27 країн Євросоюзу, Норвегію, Сербію, Швейцарію і не враховує Велику Британію.
У 2022 році виробництво електроенергії з сонячних та вітрових електростанцій вперше перевищило газову генерацію в Європейському Союзі. Агентство EMBER повідомило про це у своєму аналітичному звіті, присвяченому результатам енергетичної сфери ЄС за 2022 рік.
Вітер та сонце забезпечили рекордну п’яту частину електроенергії в ЄС (22%) у 2022 році, вперше випередивши видобуток газу (20%) та залишаючись вищим за вугільну енергію (16%).
У червні 2023 року повідомлялося, що перехід Європейського Союзу до екологічно чистої енергетики відзначився тим, що сонячні панелі виробили більше електроенергії, ніж усі вугільні електростанції разом – і це сталося ще до того, як літнє сонце збільшило обсяг виробництва. Інформацію надала агентство Bloomberg.
Нагадаємо, Генсек ООН Антоніу Гутерреш прогнозує масовий голод та крах продовольчої системи світу повномасштабне вторгнення рф в Україну.
Раніше Landllord повідомляв, що Україна має запасів зерна на два роки.
Перед SNCF стоїть завдання до 2030 року скоротити викиди парникових газів в експлуатаційній роботі на 30%, а у сфері використання нерухомості — на 50%. Національне товариство залізниць Франції (SNCF) створило дочірню компанію SNCF Renewables, яка займеться встановленням панелей сонячних батарей на вільних земельних ділянках та дахах будівель.
Анна Лиса