Новини    18 лютого 2024 19:47

ДП “КОНЯРСТВО УКРАЇНИ” оновлюється та відкриває нові перспективи

Потужності підприємства забезпечують збереження та розвиток 5 порід коней: української верхової, чистокровної верхової, новоолександрівської ваговозної, орловського рисака та призового рисака

Державне підприємство “КОНЯРСТВО УКРАЇНИ”, що входить до сфери управління Фонду держмайна України, розпочинає активну фазу оновлення та розвитку.

ДП активно впроваджує сучасні напрямки роботи, зокрема розширення реалізації коней як на території України, так і за її межами. Для покращення комунікації з клієнтами та партнерами в сфері популяризації українського конярства запущено сайт та ведуться активні акаунти у соцмережах.

Важливо, що колектив ДП чітко розуміє – щоб розвиватись треба використовувати нові сучасні підходи до технології утримання і вирощування племінних коней, вибудовувати ефективну бізнес-модель, залучати до співпраці іноземних партнерів – що забезпечить підприємству конкурентні переваги і дозволить отримувати максимальний прибуток. Саме тому – підприємство активно оновлюється, – наголосив Голова Фонду Віталій Коваль.

До складу ДП входять 10 кінних заводів, 3 племконецентри та 1 іподром. Загальне поголів’я налічує 1717 коней. Через збройну агресію росії 4 кінних заводи з 561 кіньми перебувають у тимчасовій окупації.

Потужності підприємства забезпечують збереження та розвиток 5 порід коней: української верхової, чистокровної верхової, новоолександрівської ваговозної, орловського рисака та призового рисака.

Вихованці ДП мають попит як в Україні, так і за її межами. Ми популяризуємо і просуваємо на спортивний ринок українську верхову породу. В приватному секторі користується попитом новоолеквандрівська ваговозна порода. Всі надбання в селекції конярства (верхове, рисисте, ваговозне) ми маємо не тільки зберегти, а і зробити конкурентоспроможними на світових ринках та аукціонах – зазначила Леся Ткаченко, керівниця виробничого відділу ДП.

Зауважимо, у Нацпарку на Вінниччині розводитимуть диких коней. Днями чотири особини випустили в Національному природному парку “Кармелюкове Поділля”, передає SEEDS.

Національному природному парку “Кармелюкове Поділля” аматором розведення диких коней на Вінниччині Артемом Давидовим на безоплатній добровільній основі було передано четверо диких коней, з метою їх реакліматизації в умовах природних комплексів Південно-Східного Поділля. Завдяки цьому можна буде забезпечити природнє регулювання біологічного різноманіття, а також розвиток екологічного туризму, покращення фізичного та психологічного здоров’я відвідувачів, – мовиться у повідомленні пресслужби НПП “Кармелюкове Поділля”.

Коні – надзвичайно граційні, красиві та розумні створіння. Ці тварини  – чудові психологи і мають здатність моментально відскановувати внутрішній стан людини, з якою взаємодіють. Разом з тим, вони можуть відігравати ключову роль у збереженні  численних видів рослин лучних степів.

Новини за темою:  Рекордний прибуток у 43 рази: який агробізнес став лідером зростання в Україні

У перспективі їх можна буде залучати до іпотерапії, яка стала популярним методом реабілітації та поліпшення психологічного стану людини.

Контакт з кіньми сприятиме розвитку таких особистісних якостей, як уважність, швидкість реакції, подолання страхів, порятунок від агресії, збудливості нервової системи, замкнутості та депресії. Все це та багато іншого, ми можемо отримати не лише від прямої взаємодії з дикими кіньми, а й спогляданням за ними у дикій природі, – наголосили у дописі.

Як розповіли фахівці національного парку, тварини проживатимуть у напіввільному середовищі. В урочищі “Вишенька” для них збудували дерев’яну загорожу, яка охоплює територію в кілька гектарів.

Отримана порода здатна жити в природніх умовах та не потребує утримання в стайні навіть взимку. Коні випасатимуть траву в місцевих луках чим регулюватимуть середовище. У адміністрації сподіваються, що з часом стадо збільшиться шляхом природного приросту. Завдяки диким коням приваблюватимуть туристів.

Нагадаємо, нове дослідження показує, що коні можуть розрізняти вирази радості та смутку, які демонструють люди за допомогою рухів обличчя або голосу. Коней більше приваблював вираз обличчя радості, ніж смутку. Крім того, людська радість приваблює тварин та навіть підвищує частоту їхнього серцебиття, з’ясували вчені. Вони сподіваються, що їхнє дослідження допоможе покращити добробут тварин.

Мінагрополітики вводить нову форму паспорта коней, відповідно до наказу Мінагрополітики від 04.08.2023 № 1490 “Про внесення змін до наказу Мінагрополітики від 31.12.2004 № 496”, зареєстрований в Мін’юсті 19.09.2023 за №1649/40705.

З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну тимчасово окупована територія Херсонської області на півдні України, де знаходиться “Асканія-Нова”. У заповіднику є колекції тварин і рослин, які формуються вже кілька поколінь. Біосферний заповідник втратив доступ до бюджетних рахунків і просить підтримати його пожертвами для збереження тварин, птахів і рослин.

Новини за темою:  Імпорт мороженої риби впав на 21%: чому українці їдять менше риби та що буде з цінами

Фазанарій-розплідник діє на базі Гайсинського лісництва з 2018 року. За п’ять років у ньому виростили близько 3200 фазанів. Птахів випускають у дику природу.

Зауважимо, у 2022 році Україна у 2022 експортувала 609 т молюсків, що на 39,1% менше, ніж роком раніше, свідчать дані Державної митної служби.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...