Новини / Тваринництво     30 вересня 2023 15:08

В Україні видаватимуть нову форму паспорта коней


Мінагрополітики вводить нову форму паспорта коней, відповідно до наказу Мінагрополітики від 04.08.2023 № 1490 “Про внесення змін до наказу Мінагрополітики від 31.12.2004 № 496”, зареєстрований в Мін’юсті 19.09.2023 за №1649/40705.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Дане питання обговорено на засіданні робочої групи з питань сприяння розвитку галузі конярства, що відбулося 28.09.2023 під головуванням заступника директора – начальника управління тваринництва та племінної справи Департаменту аграрного розвитку Олени Дадус.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зміни до нормативного документа вирішать питання отримання паспорта за новим зразком. Оскільки старий зразок не визнається в ЄС і тварини з таким документом не допускаються до участі у міжнародних спортивних змаганнях. При цьому власники коней вимушені отримувати для тварини ще один паспорт (спортивний паспорт FEI (Міжнародної організації коней), паспорт племінної організації тощо), який відповідає вимогам законодавства Європейського Союзу щодо ідентифікації та реєстрації коней.

Для розв’язання цієї проблеми передбачена можливість отримання паспорта як за старим, так і за новим зразком.

Вартість послуги видачі нової форми паспорта коня залишається незмінною.

Таким чином, спільними зусиллями представників робочої групи з питань сприяння розвитку галузі конярства вдалося нормативно та організаційно врегулювати наближення паспорта коня до європейської норми.

Нагадаємо, нове дослідження показує, що коні можуть розрізняти вирази радості та смутку, які демонструють люди за допомогою рухів обличчя або голосу. Коней більше приваблював вираз обличчя радості, ніж смутку. Крім того, людська радість приваблює тварин та навіть підвищує частоту їхнього серцебиття, з’ясували вчені. Вони сподіваються, що їхнє дослідження допоможе покращити добробут тварин.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також