Новини / Фінанси     06 червня 2019 17:03

Дощі не дають збирати суницю, і ціни пішли вгору

Закупівельні ціни в діапазоні 17-35 грн/кг. Особливо піднялися ціни на якісну ягоду: вона наразі коштує дорожче, ніж торік у цей же період.

Аномальні зливи та град не дають збирати суницю на Півдні країни, і через це ціни вже пішли вгору, повідомляють аналітики Інфо-Шувар. За їхніми даними, фермери Херсонської  та Миколаївської областей  вже третій день поспіль не збирають урожай:  їхні плантації підтоплені. Пропозиція суниці на південних ринках помітно скоротилась,  і не факт, що коли вода зійде, суниця буде придатною для збирання. Ягоду псує надмірна волога, а деякі плантації пошкодив град.

У частині центральних регіонів країни теж не збирають полуницю через зливи та град. Ягода фактично непридатна для транспортування, трейдери та переробники не ризикують її купувати.

Особливо занепокоєні сільгоспгосподарства, що працюють за контрактом з супермаркетами чи переробними підприємствами, пише Інфо-Шувар. Невиконання зобов’язань за контрактом загрожує чималими штрафами.

Наприкінці травня аналітики, навпаки, прогнозували зниження ціни на суницю.

Читайте: В Україні прогнозують стрімке зниження ціни на суницю садову

«Погода підкинула дуже неприємний сюрприз виробникам в період найбільшого попиту на цю ягоду. Найбільші обсяги суницю завжди продаються в першій половині червня, в цей час  суницю активно скуповує населення і переробні підприємства.  При цьому протягом травня і в перший тиждень червня Півень і Закарпаття  – головні постачальники суниці.  Центральні регіони тільки починають включатися в гру. Тому не дивно, що сьогодні переробні підприємства не можуть знайти комерційні партії суниці, а на свіжому ринку якісна ягода коштує навіть дорожче ніж рік тому»,- розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар»

У Західному регіоні на гуртовому ринку ОРСП «Шувар» суниця пропонується по 17-35 грн/кг.

Закупівельні  ціни на суницю на переробних підприємствах теж заа тиждень підскочили на 2-4 грн за кілограм. Якщо раніше ціна була в діапазоні 18-22 грн/кг то сьогодні дешевше 22-24 грн/кг купити комерційну партію суниці в Україні дуже складно.

Як повідомляв Landlord раніше, у першій декаді травня суниця та черешня активно дешевшали, і ціна була у півтора рази нижчою, ніж торік. Зокрема, ми писали про це 8 травня. Та погода змінили ситуацію з цінами.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також