Новини    19 березня 2018 10:39

До 50% впала частка дикоросів у структурі експорту ягід


За останні три роки частка дикоросів у структурі експорту ягід з України впала з 90% до 50%. Про це повідомили в Українській плодоовочевій асоціації (УПОА) на своїй сторінці у Facebook.

«Ще три роки тому ситуація була інакшою. Тоді на дикороси припадало близько 90%всього експорту. Отже, можемо зробити висновок, що виробництво та експорт культурної ягоди розвивався в Україні останніми роками досить швидко», – йдеться у повідомленні.

За даними асоціації, на сьогоднішній день, 44% відсотки всього експорту ягід за обсягом, та 47% за вартістю припадає на чорницю лісову, свіжу та заморожену.

«Але очікується, що обсяг експорту цієї ягоди буде знижуватися, як і її частка в експорті. Основна причина полягає в тому, що кількість людей, які займаються збиранням лісової ягоди знижується, адже багато людей виїхало на сезонні заробітки до ЄС, завдяки безвізу», – пояснили в УПОА.

Та додали, що приблизно 6% експорту ягоди в вартісному та кількісному вимірах припадає на дикорослу лісову ожину.

«Але вже зараз малина займає в експорті 29%, а три роки тому її частка сягала лише 5-7%. Зростає і суниця садова – її частка в експорті вже сягнула 12% проти 5% три роки тому. Якщо ж відкинути дикороси, то на малину вже в 2017 році припадало 59% експорту, на суницю садову – 24%, а на лохину – 15%», – підрахували фахівці.

Відмічається, що частка свіжої ягоди в експорті всіх ягід, включаючи дикорослі, зростає досить помітно, і в 2017 році сягнула вже майже 17% – проти 3% три роки тому. А ось в культурній ягоди тенденція протилежна – зростає частка заморозки, власне завдяки тому, що дуже стрімко зростає експорт малини, яку, переважно, експортують в замороженому вигляді.

У 2017 році Україна отримала $ 66,5 мільйонів від експорту м’яких ягід. Левову частку виручки – близько 61% – приносять чорниця та лохина. Аналітики Української плодоовочевої асоціації відмітили 6 тенденцій в експорті ягід.

«Зростання частки малини в експортній виручці за три роки з 5,3% до 22,5%. Зростання частки експорту свіжих ягід з 2% три роки тому до 16,3% в 2017 році. Різке падіння цін на заморожену дикорослу чорницю. Зростання експорту культурної лохини в 5,4 рази протягом всього трьох років. Зростання експорту малини в 9 разів протягом всього трьох років. Падіння середньої вартості експортованої продукції внаслідок загострення конкуренції на зовнішніх ринках та дефіциту потужностей з переробки всередині країни приблизно на третину за останні три роки», – наголосили в асоціації.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...