Новини    13 жовтня 2017 09:13

До 2050 року худобу із зерна переведуть на амарант


За деякими даними, населення Землі до 2050 року зросте до 9,7 млрд. Тож експерти усе частіше переймаються питанням продовольчого забезпечення. Зокрема, у Китаї стверджують, що годувати домашню худобу пшеницею, вівсом і кукурудзою буде нераціонально, пише world-grain.com.

Як корм для худоби майбутнього китайські експерти розглядають амарант або ж щирицю. Це перспективна білкова культура з урожайністю 60 ц/га. Її білок за амінокислотним складом унікальний, бо містить до 35% амінокислот.

У Китаї кілька десятиліть вивчали властивості амаранту. Щороку в країн збирають до 800 000 тонн урожаю культури. Є плани збільшити площі під щирицею й наступного року збирати урожай у 60 млн тонн.

Китайська компанія Amaranth Ecological Technology уже уклала угоду із австралійськими постачальниками насіння амаранту з високим вмістом білка Southern Dirt. На корм худобі використовуватимуть усю рослину повністю.

Професор Грем Мартін з Інституту сільського господарства Університету Західної Австралії стверджує, що амарант здатен слугувати й чудовим кормом для риби, тож його можна використовувати й у аквакультурі.

Продукти із щирицею корисні також для людей – вони здатні зменшувати токсичний ефект радіоактивного опромінення організму.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...