Новини     1 рік тому

До 2050 року худобу із зерна переведуть на амарант


За деякими даними, населення Землі до 2050 року зросте до 9,7 млрд. Тож експерти усе частіше переймаються питанням продовольчого забезпечення. Зокрема, у Китаї стверджують, що годувати домашню худобу пшеницею, вівсом і кукурудзою буде нераціонально, пише world-grain.com.

Як корм для худоби майбутнього китайські експерти розглядають амарант або ж щирицю. Це перспективна білкова культура з урожайністю 60 ц/га. Її білок за амінокислотним складом унікальний, бо містить до 35% амінокислот.

У Китаї кілька десятиліть вивчали властивості амаранту. Щороку в країн збирають до 800 000 тонн урожаю культури. Є плани збільшити площі під щирицею й наступного року збирати урожай у 60 млн тонн.

Китайська компанія Amaranth Ecological Technology уже уклала угоду із австралійськими постачальниками насіння амаранту з високим вмістом білка Southern Dirt. На корм худобі використовуватимуть усю рослину повністю.

Професор Грем Мартін з Інституту сільського господарства Університету Західної Австралії стверджує, що амарант здатен слугувати й чудовим кормом для риби, тож його можна використовувати й у аквакультурі.

Продукти із щирицею корисні також для людей – вони здатні зменшувати токсичний ефект радіоактивного опромінення організму.

Отримуйте щоранку на пошту свіжі новини та найцікавіше чтиво!Читайте також