Новини    13 березня 2018 11:18

Для прискорення децентралізації варто терміново прийняти 5 законопроектів


Для прискорення реформи місцевого самоврядування, експерти назвали п’ять законопроектів, які потрібно прийняти Верховній Раді України якнайшвидше. Про це повідомляє державний ресурс decentralization.com.ua.

Згідно інформації, одним з таких, є законопроект № 8051 «Про засади адміністративно-територіального устрою України». Він визначає основні засади, на яких має ґрунтуватися адміністративно-територіальний устрій України, а також порядок утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних одиниць. Не вносить змін до чинного адміністративно-територіального устрою країни.

«Щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення № 6466. Розблоковує процес формування спроможних громад навколо міст обласного значення. Запроваджує механізм добровільного приєднання громад до цих міст», – йдеться у матеріалі.

За інформацією ресурсу, для удосконалення процедури добровільного об’єднання територіальних громад потрібно прийняти законопроект № 7467. Документ спрощує процедуру затвердження перспективних планів формування територій громад областей і змін до них.

«Про службу в органах місцевого самоврядування законопроект №2489. Встановлює нові правові та організаційні засади служби в органах місцевого самоврядування як професійної та політично неупередженої діяльності на благо держави і громади», – кажуть експерти.

Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» №6403. Забезпечує об’єднані громади єдиною документацією з просторового планування – планом об’єднаної територіальної громади. Також розширює повноваження об’єднаних громад щодо регулювання забудови територій, та створює механізм врахування громадських інтересів при розробленні та затвердженні містобудівної документації.

Загалом експерти виділяють 17 пріоритетних законопроектів, необхідних для подальшої децентралізації. Перелік цих законопроектів є ТУТ

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...