Новини / Садівництво     10 червня 2019 13:44

Для виноробства придатна вся територія України або чому Печко захищає фермерів

Для того щоб вітчизняна виноробна галузь могла ефективно розвиватися, придатними для виноробства слід визнати не лише кілька областей, а всю територію України. Таку думку озвучив голова Асоціації садівників, виноградарів та виноробів України Володимир Печко.

Про це повідомляє Укрінформ.

Для розвитку галузі потрібні зміни в законі

Визнання придатною для виноробства всієї території України дозволить фермерам усіх регіонів отримувати компенсації за закладання виноградників, що своє чергою сприятиме зростанню виробництва і розвитку в країні галузі виноробства.

Читайте: Виноградарі створили альянс для захисту своїх сортів від крадіжки

На сьогодні в Україні придатними для виноробства офіційно вважаються 5 областей: Херсонська Миколаївська, Одеська, Закарпатська і Запорізька. Проте клімат змінився, і виноград уже вирощують і на інших територіях.

Аргументи

За словами Володимира Печка, зокрема на Львівщині та Тернопільщині культивують  сорти винограду, які придатні для вирощування лише в цих регіонах. А вино, вироблене в цих господарствах, вже отримало визнання на конкурсах виноробної продукції.

Проте фермери, які працюють у «невизнаних» областях, не мають права на отримання державної допомоги для закладання виноградників.

«Наприклад, у Тернопільській області є підприємець, який буде в цьому році закладати 5 га виноградників за власний кошт. Якби йому відшкодували частину вартості посадкового матеріалу, він би заклав 10 га. У Львівській та Чернівецькій областях та сама ситуація», – аргументує голова асоціації.

Завтра, 11 червня, це питання підніматимуть на нараді за участю в.о. міністра аграрної політики і продовольства Ольги Трофімцевої, представників виноробних підприємств та Асоціації садівників, виноградарів та виноробів України.

Landlord раніше повідомляв про те, що Володимир Гройсман доручив Ользі Трофімцевій допомогти українським виноробам.

Читайте також