Новини / Садівництво     10 червня 2019 13:44

Для виноробства придатна вся територія України або чому Печко захищає фермерів

Для того щоб вітчизняна виноробна галузь могла ефективно розвиватися, придатними для виноробства слід визнати не лише кілька областей, а всю територію України. Таку думку озвучив голова Асоціації садівників, виноградарів та виноробів України Володимир Печко.

Про це повідомляє Укрінформ.

Для розвитку галузі потрібні зміни в законі

Визнання придатною для виноробства всієї території України дозволить фермерам усіх регіонів отримувати компенсації за закладання виноградників, що своє чергою сприятиме зростанню виробництва і розвитку в країні галузі виноробства.

Читайте: Виноградарі створили альянс для захисту своїх сортів від крадіжки

На сьогодні в Україні придатними для виноробства офіційно вважаються 5 областей: Херсонська Миколаївська, Одеська, Закарпатська і Запорізька. Проте клімат змінився, і виноград уже вирощують і на інших територіях.

Аргументи

За словами Володимира Печка, зокрема на Львівщині та Тернопільщині культивують  сорти винограду, які придатні для вирощування лише в цих регіонах. А вино, вироблене в цих господарствах, вже отримало визнання на конкурсах виноробної продукції.

Проте фермери, які працюють у «невизнаних» областях, не мають права на отримання державної допомоги для закладання виноградників.

«Наприклад, у Тернопільській області є підприємець, який буде в цьому році закладати 5 га виноградників за власний кошт. Якби йому відшкодували частину вартості посадкового матеріалу, він би заклав 10 га. У Львівській та Чернівецькій областях та сама ситуація», – аргументує голова асоціації.

Завтра, 11 червня, це питання підніматимуть на нараді за участю в.о. міністра аграрної політики і продовольства Ольги Трофімцевої, представників виноробних підприємств та Асоціації садівників, виноградарів та виноробів України.

Landlord раніше повідомляв про те, що Володимир Гройсман доручив Ользі Трофімцевій допомогти українським виноробам.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також