Новини / Садівництво     10 червня 2019 12:04

Виноградарі створили альянс для захисту своїх сортів від крадіжки

Щоб запобігти спробам привласнити запатентований рослинний матеріал, провідні світові виробники винограду, створюють організацію The Breeders Alliance Company Ltd, покликану захищати їх права на інтелектуальну власність.

Про це повідомляє AgroXXI.

Під час першого Глобального саміту з виноградарства було оголошено, що 4 компанії (Grapa Variety Ltd, IFG, SNFL і Sun World Innovations) засновують альянс The Breeders Alliance Company Ltd і будуть тісно співпрацювати для припинення спроб привласнити запатентовані ними сорти.

Компанії заявили, що їхня здатність інвестувати в капіталомісткі та довгострокові програми із селекції опинилася під загрозою, оскільки збільшується кількість порушень і продаж контрафактних плодів та сортів.

Читайте: USAID виділяє $1 млн грузинським фермерам, у яких негода повністю знищила врожай

Альянс селекціонерів створено для того, щоб допомогти виробникам у їх правозахисній діяльності шляхом колективного моніторингу та обстеження ключових оптових і роздрібних ринків для виявлення продажів контрафактних плодів з підробленим маркуванням.

Інструменти спостереження передбачають дослідження ринку, центральну базу даних ДНК для відстеження, ідентифікації та звітності щодо сортів винограду, а також спільні зусилля з виявлення розплідників, виробників і комерційних маркетологів, які порушують права власності й закони про інтелектуальну власність у країнах-виробниках та споживачах.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні 87 виноградарів і садівників цього року отримають держкомпенсації.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також