Новини / Думки     31 березня 2020 08:04

Для іноземців вільної землі немає – Іван Чайківський

Секретар аграрного комітету, член депутатської групи «За майбутнє» Іван Чайківський вважає, що конструкція аграрного ринку сформована, і в ній місця для іноземців немає. 

“Якщо запрошуємо іноземців, то куди ми маємо випровадити своїх аграріїв? Наприклад, підприємство в Чернігівській області, яке працює, створило робочі місця, сплачує податки, пайовикам орендну плату, заробляє кошти, в такому разі рано чи пізно почує від держави: “Давайте запросимо дядечка, який прийде й у нас орендує земельну ділянку? Бо він дядя Сем”.

Наразі приблизно 98% всіх чорноземів України обробляється. Решта – землі НААН та ДП, ефективність яких викликає питання і їхній правовий статус не завжди врегульований, бо немає закону про обіг землі. Але коли ми закінчимо процес децентралізації, тоді громади самі цей процес завершать і земельна шахматка зникне. Тому я не бачу, як вчорашній аграрій, засновник компанії, як нинішній народний депутат, член аграрного комітету, потреби заходу на територію України нових іноземців на вільні землі. Немає в країні вільних площ”, – заявив Чайківський.

Читайте: Як програма МетеоЗахист повертає впевненість аграріям

Таким чином, на думку екс-аграрія, конструкція агробізнесу вже сформована, утім, в окремих галузях АПК є пробіли, зокрема, у тваринництві.

Джерело: Agropolit

Нагадаємо, що вночі з 30 на 31 березня народні депутати України вольовим рішенням 259 голосами відкрили ринок землі.

Читайте також