В Україні є близько 4 млн га сільськогосподарських земель низької якості, з низькими показниками врожайності, які доцільно використовувати саме для вирощування енергетичних рослин. Про це йшлося під час обговорення шляхів стимулювання розвитку вирощування енергетичних культур в Україні між Держенергоефективностью, Мінрегіоном, Біоенергетичною асоціацією України, науковцями та представниками бізнесу.
За словами голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергія Савчука , вирощування енергетичних культур в Україні може стати альтернативою споживання традиційних енергоресурсів.
«За підрахунками експертів при вирощуванні на 1 млн га енергетичних культур та середній їх врожайності 11,5 млн т/рік потенційно можна замістити до 5,5 млрд м3 газу в рік», – повідомив він.
За даними Держенергоефективності, при використанні 4 млн га таких малородючих земель для вирощування енергетичної верби, тополі, міскантусу тощо, подальшій їх переробці для спалювання в котлах, можна досягти заміщення близько 20 млрд м3 газу щорічно.
В агентстві для прискорення розвитку даного сектору запропонували запровадити механізми стимулювання вирощування енергетичних культур.
Наприклад, у багатьох країнах ЄС використовуються:
- субсидія на гектар площі під енергокультурами. Наприклад, у Фінляндії субсидія на вирощування енергокультур така ж, як для традиційних сільгоспкультур – 500-700 євро/га щорічно;
- «зелений» тариф (або аналогічний механізм) на електроенергію з біомаси чи біогазу.
Учасники наради домовилися узагальнити озвучені пропозиції та напрацювати концепцію стимулювання вирощування енергокультур в Україні, враховуючи досвід країн ЄС.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!