Новини / Ринок землі     12 червня 2018 12:18

Держенергоефективності пропонує 4 млн га с\г земель низької якості засадити енергетичними рослинами


В Україні є близько 4 млн га сільськогосподарських земель низької якості, з низькими показниками врожайності, які доцільно використовувати саме для вирощування енергетичних рослин. Про це йшлося під час обговорення шляхів стимулювання розвитку вирощування енергетичних культур в Україні між Держенергоефективностью, Мінрегіоном, Біоенергетичною асоціацією України, науковцями та представниками бізнесу.

За словами голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергія Савчука , вирощування енергетичних культур в Україні може стати альтернативою споживання традиційних енергоресурсів.

«За підрахунками експертів при вирощуванні на 1 млн га енергетичних культур та середній їх врожайності 11,5 млн т/рік потенційно можна замістити до 5,5 млрд м3 газу в рік», – повідомив він.

За даними Держенергоефективності, при використанні 4 млн га таких малородючих земель для вирощування енергетичної верби, тополі, міскантусу тощо, подальшій їх переробці для спалювання в котлах, можна досягти заміщення близько 20 млрд  м3 газу щорічно.

В агентстві для прискорення розвитку даного сектору запропонували запровадити механізми  стимулювання вирощування енергетичних культур.

Наприклад, у багатьох країнах ЄС використовуються:

  • субсидія на гектар площі під енергокультурами. Наприклад, у Фінляндії субсидія на вирощування енергокультур така ж, як для традиційних сільгоспкультур – 500-700 євро/га щорічно;
  • «зелений» тариф (або аналогічний механізм) на електроенергію з біомаси чи біогазу.

Учасники наради домовилися узагальнити озвучені пропозиції та напрацювати концепцію стимулювання вирощування енергокультур в Україні, враховуючи досвід країн ЄС.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також