По заявках на земельну субсидію за бюджетною програмою “ДАР”, які приймались до кінця 2023 року, у першій половині 2024 року вже почнуться виплати, повідомила Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації, інформує agrotimes.
Розмір бюджетної субсидії становить 3,1 тис. грн на 1 га сільгоспугідь загальною площею до 120 га.
Читайте також: Субсидія на землю під час війни: яку компенсацію можна отримати за кожний гектар
Дотація на землю за державною програмою “ДАР” (“Підтримка фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції”) надається через Державний аграрний реєстр.
Якщо ви ще не зареєстровані в ньому, зробіть це найближчим часом, тому що у перспективі навіть обласні програми будуть через нього проходити, – радить Гетьман. – ФАО у цьому році вже надавало гранти через “ДАР”. Минулого року люди, які мали землю, отримали дотацію на цю землю.
Нагадаємо, “Сімейні молочні ферми” отримали майже мільйон гривень за програмою єРобота. Перші гранти за програмою “єРобота” отримали і садівники. Вже почали надходити кошти на рахунки фермерських господарств з Чернівецької та Київської областей.
У 2024 році передбачається збільшення кількості грантових програм порівняно з попереднім роком, відчиняючи безліч нових перспектив для агробізнесу в Україні. Отримання грантів стане важливим ресурсом та фінансовою підтримкою для підприємств, що дозволить їм реалізувати інноваційні ідеї та розширити свої можливості.
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) оголошує про початок другого циклу грантової програми, яка реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).
Держава та приватний бізнес третій рік поспіль розвивають освітньо-грантову програму TalentA. Мінагрополітики та міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголосили про співпрацю над відновленням та зміцненням жіночого фермерства в умовах війни.
ГС “Бізнес Мережа Сільських Жінок” пропонує стати учасницями унікальної програми, спрямованої на підтримку підприємництва сільських жінок.
Держава та приватний бізнес третій рік поспіль розвивають освітньо-грантову програму TalentA. Мінагрополітики та міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголосили про співпрацю над відновленням та зміцненням жіночого фермерства в умовах війни. Ініціатива впроваджується в рамках освітньо-грантової програми для жінок-фермерок TalentA, яка ініційована та фінансується Corteva і підтримується Міністерством третій рік поспіль.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!