АналітикаНовини

Через російське вторгнення в Україні не використовуються близько 5 мільйонів гектарів орних земель

Через повномасштабне вторгнення понад 5 млн га орних земель в Україні наразі не використовується, а шкода, завдана українським грунтам, становить понад 900 млрд гривень, повідомив консультант із земельних питань Академії аграрних наук України Анатолій Разгон в Укрінформі під час круглого столу на тему: “Екологічна безпека України: національний та міжнародний вимір”.

Через війну Україна втратила 19,3% посівних площ, понад 5 млн га орних земель сьогодні не використовується. Це ті території, які сьогодні понівечені війною. За оцінками Міндовкілля, через війну грунтам завдано збитків на понад 900 млрд грн, – зазначив Разгон.

Станом на 2023 рік площа деградованих сільськогосподарських угідь може оцінюватися у 10-15 млн га. Враховуючи кліматичні зміни, під загрозою деградації перебуває більш ніж половина таких земель. Якщо не вжити відповідних заходів, ці землі опиняться у зоні ризику і з часом будуть виведені з обробітку.

Експерт застеріг, що після завершення війни, без вжиття надзвичайних заходів на державному рівні та підтримки міжнародної спільноти, Україна може на роки втратити третину посівних площ – 10-12 млн га. Це 30-35 млн тонн зерна, які можуть забезпечити продовольством значну частинку жителів планети.

Нагадаємо, в Україні до розмінування територій планують залучити штучний інтелект. Мінекономіки розробило цілісну стратегію, яка базується на data-орієнтовному підході.

Оновлено План пріоритетного повернення сільськогосподарських земель у господарську експлуатацію. Відтепер першочерговому обстеженню та в разі необхідності, очищенню та розмінуванню підлягають понад 512 тис. га сільгоспугідь.

Український виробник сільгосптехніки спільно з датською компанією виготовлятиме комбайни для розмінування полів.

“Мед мінних полів” – проєкт Міністерства закордонних справ України та Saatchi & Saatchi Ukraine у кооперації з агропромисловою компанією Kernel, який стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель.

Держава буде сертифікувати приватні компанії для розмінування території.

Сапери протягом 2023 року обстежили 274 тис. га сільськогосподарських земель. Це 58% того, що заплановано зробити за чотири роки.

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку