Новини / Аналітика     29 січня 2024 16:06

Через російське вторгнення в Україні не використовуються близько 5 мільйонів гектарів орних земель

За оцінками Міндовкілля, через війну грунтам завдано збитків на понад 900 млрд грн

Через повномасштабне вторгнення понад 5 млн га орних земель в Україні наразі не використовується, а шкода, завдана українським грунтам, становить понад 900 млрд гривень, повідомив консультант із земельних питань Академії аграрних наук України Анатолій Разгон в Укрінформі під час круглого столу на тему: “Екологічна безпека України: національний та міжнародний вимір”.

Через війну Україна втратила 19,3% посівних площ, понад 5 млн га орних земель сьогодні не використовується. Це ті території, які сьогодні понівечені війною. За оцінками Міндовкілля, через війну грунтам завдано збитків на понад 900 млрд грн, – зазначив Разгон.

Станом на 2023 рік площа деградованих сільськогосподарських угідь може оцінюватися у 10-15 млн га. Враховуючи кліматичні зміни, під загрозою деградації перебуває більш ніж половина таких земель. Якщо не вжити відповідних заходів, ці землі опиняться у зоні ризику і з часом будуть виведені з обробітку.

Експерт застеріг, що після завершення війни, без вжиття надзвичайних заходів на державному рівні та підтримки міжнародної спільноти, Україна може на роки втратити третину посівних площ – 10-12 млн га. Це 30-35 млн тонн зерна, які можуть забезпечити продовольством значну частинку жителів планети.

Нагадаємо, в Україні до розмінування територій планують залучити штучний інтелект. Мінекономіки розробило цілісну стратегію, яка базується на data-орієнтовному підході.

Оновлено План пріоритетного повернення сільськогосподарських земель у господарську експлуатацію. Відтепер першочерговому обстеженню та в разі необхідності, очищенню та розмінуванню підлягають понад 512 тис. га сільгоспугідь.

Український виробник сільгосптехніки спільно з датською компанією виготовлятиме комбайни для розмінування полів.

“Мед мінних полів” – проєкт Міністерства закордонних справ України та Saatchi & Saatchi Ukraine у кооперації з агропромисловою компанією Kernel, який стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель.

Новини за темою:  Грози та зниження температури: де в Україні спаде спека у понеділок, 9 червня

Держава буде сертифікувати приватні компанії для розмінування території.

Сапери протягом 2023 року обстежили 274 тис. га сільськогосподарських земель. Це 58% того, що заплановано зробити за чотири роки.

Анна Лиса

Читайте також