Новини    28 грудня 2022 17:39

Через повномасштабне вторгнення рф, вантажообіг портів скоротиться утричі в 2022 році — АМПУ

Очікується, що у 2022 році Одеський порт скоротить вантажообіг майже втричі — до 7,7 млн тонн

Через масштабне військове вторгнення рф до України, яке розпочалося у лютому, очікуваний вантажообіг морпортів за підсумками 2022 року скоротиться утричі порівняно з минулим роком — до 50,8 млн тонн. Про це розповів в.о. голови ДП “Адміністрація морських портів України” (АМПУ) Олексій Востріков в інтерв’ю “Портам України”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Очікувана перевалка дунайських портів порівняно з минулим роком зросте в рази, зокрема Ізмаїльського порту — більш ніж удвічі, до 8,6 млн тонн, Ренійського порту — вп’ятеро, до 6,9 млн тонн, порту “Усть-Дунайськ” — у 12,2 раза, до 783 тис. тонн.

Щодо портів Великої Одеси зазначу, що перевалка усіх номенклатур вантажів велася тільки до 24 лютого. Із серпня, після відкриття зернового коридору, порти Одеса, Чорноморськ і Південний частково відновили свою роботу на відвантаження зернових, — додав Востріков.

Очікується, що у 2022 році Одеський порт скоротить вантажообіг майже втричі — до 7,7 млн тонн, Чорноморський порт — у 2,2 раза, до 11,7 млн тонн, Південний — у 3,5 раза, до 15,2 млн тонн.

Вважаю, що колективи портів відпрацювали максимально ефективно та професійно, швидко адаптуючись до нових реалій, у цих складних і небезпечних для життя умовах вони продовжували виконувати свої обов’язки, — наголосив керівник АМПУ.

Після початку повномасштабного військового вторгнення у лютому Росія заблокувала українські чорноморські порти, внаслідок чого на експорт не надійшли понад 20 млн тонн збіжжя.

Нагадаємо, Україна спільно з Китаєм обговорили поглиблення торгово-економічних відносин в аграрній сфері та можливості розширення номенклатури українського експорту. Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів робочу зустріч із Послом Китайської Народної Республіки в Україні Фань Сяньжуном.

15 червня до порту Баку прибув перший контейнерний поїзд, відправлений з китайського міста Ченду по Транскаспійському міжнародному транспортному маршруту в Європу.

Трейдери SPIKE BROKERS розповіли, що відбувається з цінами на пшеницю та кукурудзу цього тижня.

Раніше Landllord повідомляв, що Україна має запасів зерна на два роки.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...