Новини / Логістика     30 серпня 2023 11:18

Через посилення ветконтролю на кордоні з Польщею утворилися величезні черги


Товаропотік сільськогосподарської продукції через автомобільні чи залізничні пункти пропуску на Волині у 2022 році збільшився у 19 разів, а кількість оформлених митними постами продовольчих товарів (1-24 груп УКТ ЗЕД) в режимі “експорт” зросла у 10 разів.

Про це повідомив керівник Волинської митниці Юрій Іваськів в ході засідання Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики.

«Шодо болісного для усіх аграріїв-експортерів питання роботи польських ветеринарів, митниця у межах своєї компетенції неодноразово піднімала його під час міжнародних зустрічей на різних рівнях. Однак зрештою польська сторона заявила про неможливість прискорення цих видів державного контролю через суперечності із законодавством Європейського Союзу. Визначені види контролю можуть здійснюватись виключно на кордоні», — говориться у повідомленні Волинської митниці.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Як наслідок, цьогоріч у серпні в середньому за добу до Дорогуська з Ягодина приймали 625 вантажівок,  з них з товарами продовольчих груп – лише 43. Зважаючи на той факт, що всі товари зернової групи, в тому числі технічне зерно, направляються митними органами РП для проходження ветеринарного контролю, а дослідження зразків продукції триває протягом 2-3 діб, авто з цією категорією товарів очікують на перетин Ягодина в окремій електронній черзі.

Також Іваськів нагадав виробникам с/г продукції про нові вимоги Митного кодексу, які набудуть чинності 7 листопада цього року. Він рекомендував усім не зволікати та уже оформляти митні спрощення в NCTS або статус авторизованого економічного оператора (АЕО). Це дозволить аграрному бізнесу експортувати продукцію на європейський ринок без обов’язкового пред’явлення товару митниці.

Нагадаємо, Україна ініціювала проведення на кордоні документальної перевірки, перевірки відповідності, здоров’я та благополуччя тварин, фізичної перевірки та лабораторних досліджень (випробувань). Ці дослідження здійснюватимуться на прикордонних інспекційних постах та призначених пунктах пропуску на державному кордоні України – Краківець, Ягодин, Рава-Руська, Смільниця, Шегині.

Від 9 березня скасовано ветеринарний контроль української агропродукції, що слідує транзитом через Республіку Польща до польських портів Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце, Щецин чи до інших країн.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також