Про це повідомляє Держпродспоживслужба.
У повідомленні відзначено, що середньодобова температура повітря у другій декаді червня була вищою за норму і становила +25,8°С, при цьому максимальна температура повітря підвищувалася до +35°С, а на поверхні ґрунту – до +56°С.
Унаслідок цього на посівах зернових культур активізувалася діяльність шкідників:
- личинок клопа шкідливої черепашки (0,2–2 екз. на 1 м2, в осередках Запорізької, Кіровоградської, Херсонської областей – до 4 екз. на 1 м2; пошкоджено в середньому 1–6% рослин);
- хлібних жуків та жужелиці (0,5–2 на 1 м2, в осередках від 3 до 6 екз. на 1 м2; пошкоджено 1–10% колосків);
- злакової попелиці (заселено 4–12, макс. 20% рослин),
- пшеничного трипсу (заселено 3–22, осередково до 48% рослин за чисельності 1–9).
- інших фітофагів.
З огрубінням зерна озимих культур попелиці перелітають на ярі зернові та злакові бур’яни.
У південних та центральних областях триває літ сірої зернової совки, відкладання нею яєць та відродження її гусениць, які за чисельності 0,5–1, в осередках 3,5 екз. на 1 м2, пошкодили 3–7% колосків у господарствах Донецької, Кіровоградської та Херсонської областей.
У Тернопільській області відзначено шкідливу діяльність пшеничного комарика, личинки якого заселили до 5% рослин.
Повсюди у посівах озимих та ярих зернових колосових культур борошнистою росою, септоріозом, бурою листковою іржею, гельмінтоспоріозом, темно-бурою плямистістю, кореневими гнилями, подекуди ринхоспоріозом, піренофорозом, іншими плямистостями уражено 5–18, осередково від 26 до 55% рослин.
У господарствах Волинської, Закарпатської, Житомирської, Львівської та Чернігівської областей червоно-бурою плямистістю уражено 3–9% рослин вівса.
Летюча сажка виявлена в господарствах Волинської та Тернопільської областей у посівах ярого ячменю на 0,3–1, макс. 3% колосків. Скрізь, де рослини уражені кореневими гнилями, має місце білоколосість.
Рослини сої заселяють та пошкоджують попелиці, трипси, павутинний кліщ, гусениці чортополохівки, совки-гамми, осередково лучного метелика. Зреєстровано літ акацієвої вогнівки.
1–9% рослин сої уражено пероноспорозом, септоріозом, фузаріозом, кореневою гниллю. В одному з господарств Кам’янського району Черкаської області септоріозом осередково уражено до 42% рослин сої. У господарствах Волинської області до 4% рослин уражено бактеріальним опіком.
Landlord раніше повідомляв про те, як вплине на врожай зернових аномальна спека в Україні.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!