Новини / Рослинництво     21 червня 2019 13:54

Як вплине на врожай зернових аномальна спека в Україні

Протягом червня в Україні зберігаються критично високі температури (30–37°С) у всій основній зоні вирощування зернових і олійних культур. При цьому спостерігаються періодичні зливи і град. Аналітики розмірковують, чи зміниться прогноз щодо урожаю під впливом погодних умов.

Про це повідомляє УкрАгроКонсалт.

Пшениця

Експерти відзначають, що спекотна погода сприяє збільшенню протеїну. Прогноз рекордного врожаю пшениці лишається незмінним. Поряд з цим, аналітики попереджають про ризики втрат при збиранні врожаю через високу густоту і вилягання.

Читайте: Пожежа на полі: у Запорізькій області вигоріло 15 га пшениці

Ячмінь

Стартова врожайність трохи нижча за торішню, проте експерти розраховують, що підсумкова врожайність буде вищою і близькою до рекордної. Аналітики очікують, що урожай зросте на 20% порівняно з минулорічним показником.

Кукурудза, соя, соняшник

Повідомляється, що на більшості площ ці культури перебувають у доброму стані. Проте експерти зазначають, що від спеки страждають пізні посіви, тому прогнози щодо врожаю залишаються стриманими.

Як повідомляв Landlord, у виробництві зернових у 2019–2020 році українські аграрії перевищать рекорд минулого сезону –  таку переконаність висловили учасники IV Міжнародної конференції Grain Ukraine.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також