Новини    27 травня 2022 11:24

Частина нового українського врожаю може залишитися у полі – зернотрейдер

Якщо проблеми логістики не вирішать - кукурудзу зберуть лише частково, і вона залишиться стояти у полі

Проблема із постачанням агропродукції з України проявиться особливо гостро вже через два місяці, коли на полях достигне новий урожай, який треба буде завантажувати у сховища. Про це в інтервʼю  Deutsche Welle розповів зернотрейдер Віталій Лавров.

Він нагадав, що наразі порти, які не змогли вивезти зерно — заповнені, складські приміщення, які мають залізничну логістику хоч і розвантажуються, але дуже повільно, тому складувати новий урожай буде нікуди.

“Це призведе до того, що врожай таких зернових, як пшениця і ячмінь, імовірно, зберуть, так само як рапс і соняшник, а ось “кукурудзу зберуть лише частково, і вона залишиться стояти у полі”, – сказав він.

За прогнозами зернотрейдера, унаслідок цього український ринок буде повністю забезпечений продовольством.

“Але Україна не зможе постачати зернові за укладеними раніше контрактами і робити те, що робила останні 15 років, – забезпечувати шосту частину потоку пшениці у світі”, – зазначає він.

Довідково. До російського вторгнення щомісячний експорт зернових з України становив від п’яти до шести мільйонів тонн на місяць. За перший місяць російського вторгнення, у березні, експорт склав лише близько 200 тисяч тонн.

Нагадаємо, що в Офісі президента зазначили, що Україна має достатні запаси зерна, щоб задовольнити внутрішній та світовий попит принаймні до кінця 2022 року.

Наталія Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...