Новини / Тваринництво     19 лютого 2019 12:47

Британські фермери фарбують дахи свинарників у білий колір. Експерти пояснюють причину

Фермери Великої Британії та Австралії в останні роки почали фарбувати дахи свинарників у білий колір. Такий тренд пояснюють спекотним літом. Білий дах менше, ніж темний, притягує сонце та відтак – зменшує температуру в приміщенні.

Про це повідомляє Pig Progress.

Річ у тім, що спекотні літньо-весняні сезони стають причиною додаткових витрат фермерів на утримання свинарників. Адже щорічне підвищення температури повітря та рекордна спека призводять до збільшення навантажень на вентиляційну систему, ізоляцію та потребу в питті тварин й охолодженні кормів.

ЧитайтеФермер із Данії за €1,6 млн модернізував зливну систему для свиней

Крім того, спека негативно впливає на життєво важливі функції худоби. Наприклад, у свиней погіршується апетит, після чого вони набирають меншу запланованої маси. Надмірне пиття призводить до харчового дисбалансу та виведення з організму поживних речовин. Тепловий стрес погіршує імунітет та викликає агресію, тому частішають випадки кусання одне одного в стаді. Також збільшується кількість шкірних захворювань.

Аби цього уникнути, британський експерт зі свиноводства Джон Гад пропонує покращити ізоляцію, вентиляцію та безперебійне постачання води.

«Для свиней ізоляція влітку важлива настільки ж, як і взимку за неадекватних низьких температур. Адже свині вважаються так званими «гарячими» тваринами, які за надмірної спеки одразу ж знижують свою продуктивність», – наголошує експерт.

ЧитайтеЗірка Youtube: фермер з Житомирщини веде відеоблог про вирощування свиней

Тому найперше Джон Гад радить робити дахи тонкими. Крім того, обов’язково фарбувати їх у білий колір. Цей лайфхак уже випробували на собі австралійські фермери. Фарбу варто робити за таким рецептом: змішати 4,5 л білої емульсії ПВА, 22 л води, 20 кг гідратованого вапна та одну жменю цементу.

Таке покриття, за словами експертів, здатне зменшити сонячне випромінювання на приміщення до 30%. У результаті внутрішня температура в сараї падає на 3ºC.

Як раніше повідомляв Landlord, заспокійливі трави та іграшки в сараї можуть зменшити стрес у свиней та, відповідно, підвищити їхні добробут і продуктивність. Це довела група іспанських вчених, які опублікували результати своїх досліджень у науковому журналі Applied Animal Behavior Science.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також