Близько двох мільярдів доларів: в НБУ озвучили прогнозні втрати від закриття зернового коридору

Припинення роботи “зернового коридору” призведе до того, що експорт аграрної продукції з України у 2023 році буде на 2 млрд доларів меншим, ніж він міг би бути. Водночас вся продукція на експорт буде вивезена іншими шляхами наступного року.
Про це заявив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук на брифінгу, який транслювався на Youtube.
“Наш базовий прогноз базується на припущенні, що “зерновий коридор” не функціонуватиме під час воєнного стану”, – сказав він.
Водночас в НБУ припускають, що обмеження з боку ЄС до експорту сільгосппродукції “будуть діяти до 15 вересня і не будуть продовжені”.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
За прогнозом НБУ, українські агроекспортери зможуть вивезти протягом всього маркетингового року, тобто з липня цього року по червень наступного року, “всю продукцію, спрямовану на експорт”. “Мова йде і про зернові, і про олію, і про іншу сільськогосподарську продукцію”, – сказав він.
“Порівняно зі сценарієм, якщо б у нас функціонував “зерновий коридор”, експорт продукції в другому півріччі цього року був би більший на приблизно на 2 млрд доларів”, – сказав Ніколайчук.
Нагадаємо, через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.
На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії, якщо москва розірве поточну зернову угоду.
Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.
Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції у випадку, якщо через саботаж російської сторони робота зернового коридору припиниться.
Валерія Пепеля