Новини    11 лютого 2022 10:45

Блокада скасовується. Росія не буде проводити навчання в Азовському морі

Навчання із перекриттям акваторії планувалося провести 13 – 19 лютого.

Росія скасувала навчальні стрільби військово-морського флоту, у зв’язку з якими перекривалася південна частина Азовського моря та доступи до українських портів Бердянськ та Маріуполь.  Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив експерт, керівник інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко.

Навчання із перекриттям акваторії планувалося провести 13 – 19 лютого.

Підписуйтеся на LANDLORD у Facebook: тільки найголовніші новини

Клименко зазначив, що:

“О 16:43 10.02.2022 Управління навігації та океанографії Міноборони РФ повідомило про відміну перекриття району Азовського моря на північ від Керченської протоки.
Нам усім, усім – від читачів та журналістів до експертів, військових, дипломатів та чиновників, лідерів українського морського бізнесу — буквально за добу вдалося створити безпрецедентний тиск з цього приводу. Не виключаю, що сьогодні міністр закордонних справ Великої Британії торкалася цієї теми під час зустрічі з Лавровим у Москві. (Для Британії свобода судноплавства стоїть в одному ряду зі свободою слова). По Чорному морю все поки що без змін, а порти Чорного моря — це 95% українського експорту, порти Азова — 5% (це майже половина всього експорту України). Отже — продовжуємо. З вірою у перемогу”, — написав Клименко.

Підписуйтеся на LANDLORD у Telegram: тільки найголовніші новини

Нагадаємо, що 10 лютого видання BlackSeaNews повідомило, що Росія планує перекрити значні райони Чорного й Азовського морів нібито для ракетних та артилерійських навчань. Жодних коридорів для проходу торгових суден разом з тим не передбачено, чого не було за останні вісім років.

У свою чергу, Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з рішенням Росії блокувати частини акваторії Чорного та Азовського морів і Керченської протоки під приводом проведення військово-морських навчань.

“Йдеться про суттєве і необґрунтоване ускладнення міжнародного судноплавства, передусім торговельного, що може викликати складні економічні та соціальні наслідки, насамперед для портів України”, – йдеться в пресрелізі МЗС.

Адміністрація морських портів України заявила, що готує роз’яснення щодо руху суден у визначених зонах будуть надані найближчим часом.

У відповідь на дії Росії Україна закликала світ закрити порти для російських кораблів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...