Новини / Логістика     10 лютого 2022 15:53

В АМПУ прокоментували можливу блокаду українських портів Росією (доповнено)

В Адміністрації морських портів прокоментували блокаду українських портів Росією

Інформація, що Росія через військові навчання з 13 до 19 лютого може заблокувати судноплавство на великих ділянках уздовж українського узбережжя Чорного та Азовського морів, не відповідає дійсності. Про це заявив Forbes представник Адміністрації морських портів.

В АМПУ назвали новину інформаційним “вкидом”. Офіційний коментар в АМПУ пообіцяли найближчим часом.

Підписуйтеся на LANDLORD у Facebook: тільки найголовніші новини

Станом на 10 лютого порти працюють без обмежень. За даними диспетчерської служби, на 08:00 канал у дельті Дунаю, Бузько-Дніпровсько-лиманський та Херсонський морський канали – відкрито.

Доповнено о 15:50. На сторінці АМПУ в Facebook розмістили повідомлення, що згідно прибережних попереджень, виданих держустановою “Держгідрографія” Морської адміністрації України на підставі листа Управління навігації та океанографії Міністерства оборони Росії, з 13 лютого до 19 лютого включно окремо визначені координатами райони Чорного та Азовського морів перекриваються для проведення “заходів з бойової підготовки – стрільби ракетні та артилерійські, плавання небезпечно”.

“Зазначені райони перекривають так звані рекомендовані шляхи руху суден до морських портів України. У зв’язку з викладеним, рух суден рекомендованими шляхами до морських портів України в Азовському морі буде заблокований на весь період проведення зазначених заходів. Що стосується портів Чорноморського басейну, то рух суден у Чорному морі зможе здійснюватися лише з відхиленням від рекомендованих шляхів, в обхід зон проведення бойових стрільб, відповідно – з обмеженнями за осадкою суден. На теперішній час обмеження щодо руху суден (у зазначений період) опрацьовується спеціалістами, додаткові роз’яснення будуть надані найближчим часом”, – додали в АМПУ.

Підписуйтеся на LANDLORD у Telegram: тільки найголовніші новини

У свою чергу, Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з рішенням Росії блокувати частини акваторії Чорного та Азовського морів і Керченської протоки під приводом проведення військово-морських навчань.

“Йдеться про суттєве і необґрунтоване ускладнення міжнародного судноплавства, передусім торговельного, що може викликати складні економічні та соціальні наслідки, насамперед для портів України”, – йдеться в пресрелізі МЗС.

Зазначається, що Україна працюватиме спільно з партнерами, насамперед країнами Чорноморського регіону, для того, щоб такі дії російської сторони отримали належну оцінку та відповідь.

Нагадаємо, що видання BlackSeaNews повідомило, що Росія планує перекрити значні райони Чорного й Азовського морів нібито для ракетних та артилерійських навчань. Жодних коридорів для проходу торгових суден разом з тим не передбачено, чого не було за останні вісім років.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також